“Bulaşıcı Olan İyiliktir” Müzayede Devam Ediyor

“Bulaşıcı Olan İyiliktir”

Müzayede Devam Ediyor

Haber : Harika Ören

Türk Eğitim Vakfı ve Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi “Korona Kahramanlarına Destek, Çocuklarına Gelecek” isimli projeyi oluşturdular. Projenin amacı; “Covid-19 dolayısıyla kayıp ettiğimiz insanların ailelerinin acısını bir nebze olsun hafifletebilmek ve sağlık çalışanlarına minnet duygumuzu çocuklarının eğitimine destek vererek ifade etmek” olarak açıklandı.

“Korona Kahramanlarına Destek, Çocuklarına Gelecek“projesi Türk sanatçıları arasında heyecanla karşılanarak, belli boyutlarda eserleriyle 2500 kadar (bir ya da daha çok eserleriyle) projeye destek olmak için çalıştı.

Uluslararası Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi ‘’Şimdi projeye destek verme sırası sanatsever ve yardımsever insanlarda’’ çağrısıyla, Bulaşıcı Olan İyiliktir Sanat Müzayedesini başlattı. “Herkes bir eser satın alarak destek verebilir projeye, tüm eserler satılırsa proje hedefine ulaşabilir. Sağlık çalışanlarına minnetimizi geride kalan çocuklarına eğitim bursu vererek gösterebiliriz. Elele verelim, virüsü değil, İyiliği bulaştıralım.”

Türk Eğitim Vakfı (TEV), başta sağlık çalışanlarının çocukları olmak üzere Koron Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs desteği sağlayacak olan bir proje başlattı ve Korona Kahramanlarına Vefa Fonunu oluşturdu. Uluslararası Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi de “Bulaşıcı Olan İyiliktir” diyerek, bu fona sanatla destek verecek bir projeyle yola çıktı. Port-Art her yıl geleneksel olarak yaptığı Cumhuriyet Sergilerini bu projeyle birleştirdi ve sanatçılara destek çağrısında bulundu. Eserlerin satışının tamamen TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na yapılan bağış üzerinden gerçekleşeceğini açıkladı.

Sanatçıların duyarlılığı ve desteğiyle proje ilerledi, çok sayıda katılım oldu. Plastik sanatların hemen her dalından eser bağışıyla, sayı 2500’lere ulaştı. İşte şimdi, tüm bu eserler www.portart.org adresinde online bir sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu ve müzayede başladı.

15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında sürecek olan müzayedede eserler açık artırma yöntemiyle satılacak. Müzayede kapandığında en yüksek fiyatı veren kişi eseri satın almış olacak. TEV Korana Kahramanları Fonuna yapılan bağış makbuzuyla eser teslim alınabilecek.

Proje bugüne kadar çok sayıda sponsor ve destekçiyle –Art Boya, Ponart, Piece of Art News, dermoskin, Wom Bilişim ve Art Contact- İstanbul, Beşiktaş Belediyesi ve Beşiktaş Çağdaş, UPSD ve poartstore- projeye sponsor oldular ve destek verdiler. Eserlere teklif vermek için www.portart.org sitesine üye olmanız ve verilen fiyatları takip etmeniz gerekmektedir.

Sergi ve Müzayede 15 Ekim’e kadar ziyarete açıktır. 28 Eylül 2020

*****

Read Previous

29 Eylül 2020 Salı Tiyatro Rehberi

Read Next

30 Eylül 2020 Çarşamba Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: