Birgrupinsan “DALYA” dedi

Birgrupinsan “DALYA” dedi

Haber : Kemal Gönüleri

Celalettin Tandoğdu’nun kurmuş olduğu Birgrupinsan Kültür Sanat Platformu, geçtiğimiz yıl “2023’e Doğru” temalı bir sergi düzenlemişti. Sergi daha sonra Ankara’da Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde ve Başkent Üniversitesinde de tekrarlandı.

Birgrupinsan Kültür-Sanat Platformu bu yıl yine Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde geleneksel sergilerinin dördüncüsünü düzenlemektedir.

Sergiye, Cumhuriyetimizin 100. yılını tamamlayarak ikinci yüzyıla girmesinden dolayı “DALYA” adı verilmiş.

24 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 18.00’de açılış kokteyli başlayacak olan sergi 5 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecek. Hülya Düzenli ve Rıfkı Demirelli tarafından düzenlenen sergiye 75 sanatçı katılmaktadır.

Serginin devam ettiği süreçte sergi salonunda, katılım gösteren sanatçılardan;

  • Korkut Tiryaki. 27 Ocak 2024 Cumartesi günü saat 14.00’te;
  • Hülya Düzenli ise 3 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 14.00’te

sanatseverlerle buluşacak ve birer söyleşi gerçekleştirecekler.

Sergi ile ilgili olarak platform yöneticisi Eğitimci Ressam Hülya Düzenli, manifesto yazısında sanatçı arkadaşlarına şöyle seslenmektedir:

“…. başlayan sadece Türkiye Yüzyılı değil sonsuza uzanan Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Yüzyılıdır. Bizlere düşen Cumhuriyet kazanımlarımız olan laikliği, insan hak ve özgürlüklerini, kadın yaşlı, çocuk, toplumsal dışlanmışlıklardan zarar görenlerin haklarını, fikir haklarını, yaşama hakkını özgürce savunanları, daha iyi bir dünya için bilim ve sanatta öncü yapıtları ortaya koyanları savunmaktır.

İkinci yüzyılımıza girerken bu güzel Cumhuriyetimizin liderinin dediği gibi ‘Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizi’ biz de kimsesiz bırakmayız. Dalya!

Sergiye Katılan Sanatçılar:

Akife Dekeli, Asuman Barka Sevdinli, Asuman Karaduman Başarır, Atila Aktürk, Ayla Gürkan Saraçlı, Aylin Cengiz, Ayşe Anıl, Ayşe Delier,Aysel Kul, Ayşen Dinç, Ayşen Erte, Ayten Eryılmaz, Baksen Çeliker, Banu Durgunlu, Bersen Özkan, Birgül Hacıalioğlu, Can Berk Koç, Canan Bilge, Celalettin Tandoğdu, Ceylan Mutlu, Çiğdem Şener, Cüneyt Özyer, Derya Köse,Dünya Dural, Elvan İzli, Emine Kasap Karakoç, Esin Kenez, Fatma Savaş, Fatma Zeybek, Feyyaz Türkün, Funda Camelmas Mepa, Gülay Bilge, Gülay Er, Gülen Paçacı Camgöz, Gülseren Budumlu, Hafize Elibollar Ortaç, Halit Kaya, Harika Menteş, Hatice Kılıçaslan, Hülya Dartar Barış, Hülya Düzenli, Işıl Dural, Işıl Sari, İsrahan Demirelli, Korkut Tiryaki, Mehtap Tanman Fenercioğlu, Meltem Orpak Tuncer, Müjde Kılıçkıran, Neşe Kalecik, Nilgün Temiz, Nilüfer Adam, Nilüfer Çile, Nur Ünlü , Nurten Erdoğan, Oktay Aslantaş, Ömer Demirelli, Perihan Keki, Rana Sirkecioğlu, Rezzan Peynircioğlu, Rıfkı Demirelli, Ruşen Eşref Yılmaz, Ruta Günday, Şaban Tuncer, Şebnem Altuntaş, Şenay Lüle, Senem Çınarbaş, Serpil İşseven, Sevda Duran, Sibel Aktaş, Sıla Güven, Suğgur Kars Şahin, Yeşim Kurna, Yunus Özel, Zehra Başeğmez, Zekiye Tecim Tellioğlu

***

Önceki

23 Ocak 2024 Salı Kral Oidipus

Sonraki

Gazeteci Olmak Gazeteci Kalmak

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar