Baytan Uğur Yem’den “Öldüren Roman”

Baytan Uğur Yem, Öldüren Roman, Polisiye Roman, Cinayet, Korku,Sözcü Kitabevi, Storyel,Mylos Kitap,221B Dergisi

Baytan Uğur Yem’den “Öldüren Roman”

Haber : Kemal Gönüleri

  • Mylos Kitap’tan Heyecan Verici Bir Polisiye: Baytan Uğur Yem’in Kaleminden Öldüren Roman Çıktı!

Baytan Uğur Yem, Öldüren Roman, Polisiye Roman, Cinayet, Korku,Sözcü Kitabevi, Storyel,Mylos Kitap,221B Dergisi

221B Dergisi’nin düzenlediği Polisiye İlk Roman Yarışması’nın birincisi Baytan Uğur Yem’den etkileyici bir polisiye…

Toygar, hayatının zor bir döneminden geçerken onu ayakta tutan tek şey, çok güvendiği romanının yayımlanma ihtimalidir; fakat yayınevlerinden ve dosyasını okuyan editörlerden beklediği iklgiyi göremez. Bunun üzerine harekete geçer ve editörleri cezalandırmaya başlar. Oyun içinde oyun, roman içinde roman ilerlerken polis de elbette katilin peşindedir.

Baytan Uğur Yem, yarattığı karakter ve karakterin cinayet işleme biçimiyle yerli polisiyemiz için özgün bir yol açıyor. Polisiyeseverlere soluk soluğa okunacak bir roman bırakıyor.

Derin bir nefes aldı. “Romanıma gelince…” diye devam etti. “Roman ne anlatıyor biliyor musunuz? Çocukluğundan beri kitap yazma hayali kuran bir adamın sonunda bu hayalinin peşine düşerek bir kitap yazmasını, ardından bu kitap yayınevleri tarafından beğenilmeyince bir kırılma noktası yaşayıp yayınevi editörlerini öldürmeye başlamasını anlatıyor. Sıradan bir hayatı olan, sıradan endişeler ve uğraşlar peşinde, meraklı, yaratıcı ve azimli bir adamın gerekli şartlar ortaya çıktığında seri katile dönüşmesinin öyküsünü anlatıyor. Yayınevlerinin kitabımı reddetme nedenleri kitabın çok uçuk, gerçekdışı olduğu ve sıradan bir adamın böyle şeyler yapamayacağıydı. Tabii romanı yazarken hikâyenin sonunda katilin tutuklanmasına karar vermiştim. Yazmaya başlarken ana karakteri öldürmeyi planlıyordum ama yazdığım karakterle bağ kurunca öldürülmesine gönlüm elvermedi. Elbette gerçek hayatta tutuklanmak ya da öldürülmek gibi bir niyetim yok. Kitabın gerçekdışı olduğu, sıradan bir adamın böyle şeyler yapamayacağı gelince… Sanırım bu öngörünün doğru olmadığını ilk elden görenlerden biri olacaksınız.”

Kitabı satın almak için sözcü Sözcü Kitapevi adresini tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca ; storyel.com‘da sesli kitap olarak dinleyebilirsiniz.

Baytan Uğur Yem, Öldüren Roman, Polisiye Roman, Cinayet, Korku,Sözcü Kitabevi, Storyel,Mylos Kitap,221B Dergisi
Baytan Uğur Yem

Baytan Uğur Yem Kimdir?

1984 yılında Adana’da doğdu. Çoğunluğunu mühendis, mimar gibi teknik meslek sahibi bireylerin oluşturduğu bir aileden gelmenin etkisiyle teknik, nesnel ve bilimsel bakış açısını öğrendi; ancak ailesinde etkisi altında kaldığı bireylerden farklı bir yol izleyerek sosyal bilimlere yöneldi. 2010 yılında Türk Dili ve Edebiyatı bölümündeki eğitimini tamamlayarak içerik editörlüğü mesleğine başladı. Bu meslek sayesinde, farklı alanlarda sürekli araştırma yapma, öğrenme ve yazma isteğini bir süre tatmin ettikten sonra yıllar içinde derleyip biriktirdiği bilgileri, çocukluktan beri hayali olan roman yazmak için kullandı.

*****

Read Previous

Bahar Sergisi

Read Next

Zeki Müren ve Müzeyyen Senar Bayramda TRT’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: