Av. Altan Akpınar’ın 17.Konferansı İzdiham Yarattı

Av. Altan Akpınar’ın 17.Konferansı

izdiham yarattı

Haber Kemal Gönüleri

  • Araştırmacı yazar Av.Altan Mehmet Akpınar, 17.Konferansında; Atlantis-Nuh Tufanı-Göbeklitepe-Eski Mısır’ı yine akıcı üslubu ile meraklılarına anlattı.
  • Araştırmacı yazar Av.Altan Mehmet Akpınar, Adalar Kültür Derneği’nin isteği üzerine konferansı izleyemeyenler için birkaç gün sonra ilan edilecek günde 17’inci Konferansını yeniden sunacak.

Araştırmacı yazar Av.Altan Mehmet Akpınar, 27 Ağustos 2020 Cumartesi oldukça ilgi çeken 17’inci Konferansına katılım sırasında izdihama neden oldu. Adalar Kültür Derneği’nin konferans için tahsis ettiği bahçenin küçük olması, mevcud Covid-19 önlemleri nedeniyle; Konferans salonuna ancak şanslı olanlar girebildi, bir o kadar kişi maalesef konferansı izleyemeyip kapıdan dönmek zorunda kaldılar.

Ancak, konferansı izleyemenlere şimdiden bir küçük müjdemiz olacak ; Araştırmacı yazar Av.Altan Mehmet Akpınar, Adalar Kültür Derneği’nin isteği üzerine konferansı izleyemeyenler için birkaç gün sonra ilan edilecek günde 17’inci Konferansını yeniden sunacak.

Araştırmacı yazar Av.Altan Mehmet Akpınar ; 17’inci Konferansı’nda;

  • M.Ö. 9500 ile M.Ö. 8500 yılları arasında bir kuyrukluyıldız veya asteroid çarpması sonucu Atlantik Okyanusu’nun sularına gömülen Atlantis anlatıldı. Atlantisin batışı sonucu gulf stream akıntısı batı Avrupa ve İngiltere kıyılarına ulaştı. Bunun sonucunda akıntının getirdiği sıcak sular sebebi ile Kuzey ve Batı Avrupa’daki buzullar erimeye başladı. Böylece Buz Çağı sona erdi. Atlantis Medeniyetinin son bulması Avrupa medeniyetinin başlangıcına sebep verdi.
  • İşte bu kuyruklu yıldız çarpması neticesinde sadece Atlantis kıtası batmadı, aynı zamanda binlerce atom bombası patlamasına eşdeğer enerji boşalımı sebebiyle Atlantik Okyanusu altındaki su altı volkanları patlayarak atmosfere milyonlarca ton lav,pomza taşı, volkanik kül ve toz yükseldi.
  • Taşan okyanus Nuh Tufanı diye bilinen global felakete yol açtı.Bu felaket Sümerlilerin Gılgamış Destanı’nda da anlatılır. Sümerlilerin Nuh’unun adı da Utna Piştim diye geçer.
  • Göbeklitepe M.Ö.9500 yılında yapılmaya başlanan ve dünyanın en eski tapınak kompleksi olarak kabul edilen bir arkeolojik harikadır.Buradaki insana benzeyen T şeklindeki sütunların oluşturduğu tapınaklar ve bu sütunlar üzerindeki hayvan figürlerinin anlamları anlatıldı.Bu hayvan figürlerinin çoğunun (akbabalar, akrepler, yılanlar, aslanlar, tilkiler gibi ) gökyüzündeki takım yıldızları belirttiği kanıtları ile açıklandı.
  • Özellikle D Tapınağı diye adlandırılan tapınaktaki ortası delik taşın M.Ö 9500 yılında gökyüzündeki Kuğu Takım Yıldızı’ndaki Deneb Yıldızı’nı göstermek ve gözlemlemek için oraya konulmuş olduğu açıklandı. Göbeklitepe’yi yapanların bu tapınağı kuyruklu yıldız çarpmasından korunmak amacı ile orada tapınmak , adaklar sunmak ve çeşitli ritüeller gerçekleştirmek için inşa ettiklerini;

Konferansı izleyenlere akıcı sıkmayan üslubu ile görsellerle destekleyerek sundu.

*****

Read Previous

30 Ağustos 2020 Pazar Günün Konferansı

Read Next

30 Ağustos 2020 Pazar Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: