ArTTurkey JAPAN İçin Başvurular 23 Haziran’da Bitiyor

ArTTurkey JAPAN İçin Başvurular

23 Haziran’da Bitiyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • Sergiye eserleriyle katılmak isteyen sanatçıların,  23 Haziran 2017 tarihine kadar JAPON SANAT MERKEZİ’ne başvurmaları gerekiyor.
  • “ArTTurkey JAPAN 2017” (日土展 / NİTTOTEN 7) 26-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında yine dünyanın önde gelen sanat müzelerinden Tokyo-Machida City Museum of Graphic Arts’da yapılacaktır.

JAPON SANAT MERKEZİ (JSM) tarafından Türk sanatı ve sanatçılarını Japonya’da tanıtmak üzere ilki 3-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenerek Japonya’da şimdiye kadar yapılmış en büyük güncel Türk sanatı sergisi olan ArTTurkey JAPAN sergisinin Japon sanatseverlerden gördüğü yoğun ilgi nedeniyle bu yıl ikincisi gerçekleştirilecektir. “ArTTurkey JAPAN 2017” (日土展 / NİTTOTEN 7) 26-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında yine dünyanın önde gelen sanat müzelerinden Tokyo-Machida City Museum of Graphic Arts’da yapılacaktır.

Sergi sırasında ziyaretçilerin oylarıyla seçilecek üç esere “NİTTOTEN ÖDÜLÜ” verilecektir. Kazananlar sergiyi takiben kamuoyuna duyurulacaktır. Tüm katılımcılara “ArtTurkey JAPAN 2017 Katılım Belgesi” verilecek ve eserleriyle birlikte Japonca-Türkçe-İngilizce dillerinde hazırlanan online katalogda yer verilecektir.

Sergiye eserleriyle katılmak isteyen sanatçıların başvuru formunu doldurarak, katılım ücreti ve tanıtım bilgileri ile birlikte en geç 23 Haziran 2017 tarihine kadar JAPON SANAT MERKEZİ’ne başvurmaları gerekmektedir.

Japon Sanat Merkezi‘nden yapılan yazılı açıklamada ;

“Sanatçıların aşağıdaki “Katılım Şartları”nı okuyarak eserlerinin ebat, malzeme, teknik açılardan katılıma uygun olduğunu kontrol etmelerini ve kabul edilmeleri durumunda takvimde belirtilen son tarihlere kesinlikle uymalarını önemle rica ediyoruz.

Şartname ve Başvuru Formuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

ArtTurkey JAPAN 2017 Sartname 

ArTTurkey JAPAN 2017 Başvuru Formu

Detaylı bilgi için aşağıdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz. Bilgi için info@japonsanat.com adresine mail atınız.

http://japonsanat.com/
http://artturkeyjapan.com/ “ denildi.

JAPON SANAT MERKEZİ
Osmanağa Mah. Kuşdili Cad. Vişne Sok. Mercanlar iş Hanı No:50 Kat:2 Kadıköy / İstanbul
(0216) 338 28 26

*****

Önceki

13 Haziran Salı İstanbul&Ramazan

Sonraki

TGC Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar