Antakya 9. Uluslararası Film Festivali Finalistleri Belli Oldu

Antakya 9. Uluslararası Film Festivali

Finalistleri Belli Oldu

Haber : Kemal Gönüleri

Expo Hatay 2021 etkinlikleri çerçevesinde Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14 – 20 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Antakya 9. Uluslararası Film Festivali” finalistleri açıklandı.

Uzun Metraj Film Yarışması’nda Ön Jüri Üyeleri;

  • Kurgu Yönetmeni Ahmet Kömeçoğlu,
  • Yönetmen Özlem Özel,
  • Ankara Sinematek Başkanı – Yönetmen Yücel Ünlü finalistleri belirledi.

Ulusal Uzun Metraj Film / National Narrative Feature

  • Anadolu Leoparı / Ulusal Uzun metraj / Emre Kayış / 01:48:00
  • Ben İyi Biri Olmadan Önce / Ulusal Uzun metraj / Şerafettin Kaya / 01:48:48
  • Ceviz Ağacı / Ulusal Uzun metraj / Faysal Soysal / 01:57:53
  • Fuad / Ulusal Uzun metraj / Erdal Rahmi Hanay / 01:40:03
  • İçimdeki Kahraman / Ulusal Uzun metraj / Sinan Sertel / 01:23:00
  • Lacivert Gece / Ulusal Uzun metraj / Muhammet Çakıral / 01:25:05
  • Sabırsızlık Zamanı / Ulusal Uzun metraj / Aydın Orak / 01:33:02

Uluslararası Uzun Metraj Film / International Narrative Feature

  • After The Rain / International Narrative Feature / Chingiz Narynov / 01:56:35
  • Blindfold / International Narrative Feature / Taras / 01:45:00
  • Lost / International Narrative Feature / Driss Roukhe / 02:05:54
  • Paul Keller – Stille im Schrei / International Narrative Feature / Axel Loh / 02:08:56
  • The Final Stand / International Narrative Feature / Vadim Shmelyov / 02:16:17
  • The Road to Eden / International Narrative Feature / Bakyt Mukul, Dastan Zhapar Uulu / 02:00:50
  • The Wheels of Life / International Narrative Feature / Arief Malinmudo / 01:51:23

Belgesel Yarışması’nda Ön Jüri Üyeleri;

  • Yönetmen Peter Salvatore,
  • Yönetmen, Çağatay Çelikbaş,
  • Belgesel Yönetmeni Tolunay Tekmek

Ulusal Belgesel Film / National Documentary Feature

  • Dusky Grouper ‘The Lord of the Reef’ / Ulusal Belgesel Film / Mert Gökalp / 01:00:00
  • Four Doors Forty Maqams / Ulusal Belgesel Film / Barış Tolga Ekinci / 01:04:50
  • Genco / Ulusal Belgesel Film / Selçuk Metin / 01:33:00
  • Heskîf / Ulusal Belgesel Film / Elif Yiğit / 00:52:30
  • Muhtac / Ulusal Belgesel Film / Mehmet Emre Battal / 00:46:48
  • Oath Taking / Ulusal Belgesel Film / Gülşan Saru / 00:60:00
  • Sadan Hanim / Ulusal Belgesel Film / Göksel Gülensoy / 01:25:00
  • Sahakyan, My Family: Samatya Sahakyan Choir / Ulusal Belgesel Film / Erdil Onur Kocatürk / 00:55:00
  • The Seven Doors / Ulusal Belgesel Film / Mehmet Mim Kurt / 00:50:14
  • The Town Of Thermal Power Plants / Ulusal Belgesel Film / Mert Harmandar / 00:17:07

Uluslararası Belgesel Film / International Documentary Feature

  • The Trace Of Time / International Documentary Feature / Dıonysia Kopana / 01:37:00 / Greece
  • Dıonysus, The Return / International Documentary Feature / Spyros Tsiftsis / 01:35:00 / Greece
  • Rhythms of Lost Time / International Documentary Feature / Anisa Sabiri / 00:45:00 / Tajikistan
  • Coming Soon Last Days / International Documentary Feature / Miguel Eek 01:16:01 / Spain
  • Last Call for Tomorrow / International Documentary Feature / Gary Null, Valerie Van Cleve_Co-director / 01:33:59 / United States
  • Under Threat / International Documentary Feature / Ewa Stankiewicz / 00:57:11 / Poland
  • 80.000 Schnitzel / International Documentary Feature / Hannah Schweier / 01:43:00 / Germany
  • The Sacred Woods / International Documentary Feature / Abdallah chamekh / 00:51:00 / Tunisia
  • The Man Who Knew Too Much / International Documentary Feature / Michael Oswald / 01:09:00 / United Kingdom
  • Kiss the Ground / International Documentary Feature / Josh Tickell, Rebecca Tickell / 01:25:00 / United States

Ulusal Belgesel Kısa Film / National Documentary Short Feature

  • Mektup / Ulusal Belgesel Kısa Film / Tolga Tatlı / 00:05:55
  • Kül / Ulusal Belgesel Kısa Film / Aziz Arga / 00:15:57
  • Çay var içersen / Ulusal Belgesel Kısa Film / Cihan Emre Zengin / 00:18:42
  • Spell Out / Ulusal Belgesel Kısa Film / Harun Sağlam / 00:05:00
  • Kayıp Cevher Abdürrahim / Ulusal Belgesel Kısa Film / Pınar Yıldırım Karaman / 00:08:05
  • Papatyanın Göbeği / Ulusal Belgesel Kısa Film / Mustafa Kunduracı / 00:16:14
  • Çare / Ulusal Belgesel Kısa Film / Tuğçe Sarı / 00:12:42
  • Hopeless / Ulusal Belgesel Kısa Film / Zehra Yiğit / 00:18:52
  • Çeşme / Ulusal Belgesel Kısa Film / İlayda İşeri / 00:19:32
  • Kapın Her Çalındıkça / Ulusal Belgesel Kısa Film / Yavuz Üçer / 00:25:00

Uluslararası Belgesel Kısa Film / International Documentary Short Feature

  • 44 Days: Karabakh War / International Documentary Short Feature / Oubai shahbandar , Gokhan gokce / 00:26:00 / Turkey
  • A Year in Exile / International Documentary Short Feature / Malaz Usta / 00:18:58 / Syrian Arab Republic
  • Garage Romantic / International Documentary Short Feature / Dan Sadgrove / 00:12:35 / New Zealand
  • Lında Karshan: COVID-19 Conversation / International Documentary Short Feature / Ishmael Fiifi Annobil / 00:31:31 / United Kingdom
  • The Legacy / International Documentary Short Feature / Jens Klingebiel / 00:34:00 / Germany

Kısa Film Yarışması’nda Ön Jüri Üyeleri;

  • Yönetmen ODTÜ Sinema Kulübü Başkanı, Umut Gülcan,
  • Yönetmen Mehmet Oğuz Yıldırım
  • Yönetmen – Akademisyen Aysu Uğur finalistleri belirledi.

Ulusal Kısa Kurmaca Film / National Narrative Short Feature

  • A Moment Later Just Like a Dream Ulusal Kısa Kurmaca Film / Hüseyin Toprak / 12.38
  • Baştan Say / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Erdem Sönmez / 00:08:07
  • Cengiz / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Haydar Taştan / 14.35
  • Çerçeve / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Mert Sata, Berk Sata / 07.00
  • İyi misiniz çocuklar? / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Mehmet Kıral / 05.58
  • Rain, Snorkel & Green Beans / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Yavuz Akyıldız / 19.10
  • Stop Look Lısten Pass / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Muhammed Günaydın / 14.46
  • Şero / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Mustafa Efelti / 12.15
  • Tatile Gidiyoruz / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Ariel Goldenberg / 05.00
  • Veger / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Selman Deniz / 18.36

Uluslararası Kısa Kurmaca Film / International Narrative Short Feature

  • About Us / International Narrative Short Feature / Ruxandra Ghitescu / 00:16:00 / Romania
  • Amal / International Narrative Short Feature / Matteo Russo, Antonio Buscema / 00:17:00 / İtaly
  • Bellafronte / International Narrative Short Feature / Andrea Valentino, Rosario D’Angelo / 00:20:00 / Italy
  • Eurydice / International Narrative Short Feature / Domenico De Orsi / 00:19:00 / İtaly
  • Mergen / International Narrative Short Feature / Raymbek Alzhanov / 00:26:22 / Kazakistan
  • The Coming of Spring / International Narrative Short Feature / Ji Yang, Yixiao Jiang / 00:18:39 / China
  • The Strench / International Narrative Short Feature / Won Jang / 00:20:00 / Korea
  • The Will Tell / International Narrative Short Feature / Shoshana Stark / 00:18:12 / Austria
  • Two Options / International Narrative Short Feature / Gon Caride / 00:09:38 / France
  • Virtuoso / International Narrative Short Feature / Nico Amedeo / 00:14:26 / İtaly

Uluslararası Öğrenci Kısa Kurmaca Film / International Student Short Film

  • Hold On / International Student Short / Haiyang Yu / 00:13:25 / United States
  • Varya / International Student Short / Nika Gorbushina / 00:23:40 / Russian
  • The V/ erge / International Student Short / Cem Ünsal / 00:20:00 / Turkey
  • A Mia Bambina Cara / International Student Short / Seraina Scherini / 00:18:14 / Switzerland
  • His Silence / International Student Short / Zehao He / 00:28:40 / China

Animasyon ve Deneysel Film Yarışması’nda Ön Jüri Üyeleri;

  • Yapımcı – Yönetmen Ro Çil,
  • Yönetmen – İlhami Tunç Gençer,
  • Yönetmen – Burak Kum finalistleri belirledi.

Uluslararası Animasyon Kısa Film / International Animation Short Film

  • Mıtta Has Been Maskıng / International Animation Short / Darby Bailey / 00:02:37 / United States
  • Yuluu / International Animation Short / Fatima Kried / 00:02:52 / United Kingdom
  • The Coıncıdental Kıllıng Of A Cat / International Animation Short / Maya Kurdoglu / 00:02:33 / Turkey
  • Roberto / International Animation Short / Carmen Córdoba González / 00:09:00 / Spain
  • Tierra Finita / International Animation Short / Isidro Jiménez Gómez / 00:04:00 / Spain

Uluslararası Deneysel Kısa Film / International Experimental Short Film

  • Haiku / International Experimental Short Film / Martin Gerigk / 00:17:17 / Germany
  • Les Dleux Changeants / International Experimental Short Film / Lucio Arese / 00:03:48 / Italy
  • Costume Change Forever / International Experimental Short Film / John Harlan Norris / 00:08:28 / United States
  • I Was There / International Experimental Short Film / Chi Jang Yin / 00:06:47 / United States
  • A Moment Of Whiteness Just Before / International Experimental Short Film / Johanne Chagnon /

*****

Read Previous

19 Kasım 2021 Cuma İDSO Konseri AKM’de

Read Next

20 Kasım 2021 Cumartesi Günün Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: