Adana’lı Necati Derya’dan “Çizgilerle Ayntab” sergisi

Adana’lı Ressam Necati Derya’dan

“Çizgilerle Ayntab” sergisi

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • İstanbul’da yaşayan Adanalı ressam Necati Derya, 4-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Gaziantep’te, şehre Gazilik unvanının verilişinin 99. Yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikte sergi açacak.
  • Necati Derya,”Resimleri yine önceki sergimde olduğu gibi rapido kalem, çini mürekkebi, fırça ve tarama ucu kullanarak çizdim. Sergi Şubat ayının 9’una kadar sürecek. Ama sergi tarihini istenirse daha da uzatabilecekler”

Çizgi roman ressamı Adanalı Necati Derya Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 99. yıldönümünde Gaziantep Şehit Kamil Belediyesi’nde sergi açıyor.

4-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Şehit Kamil Belediyesi’nin yeni kültür merkezinde açılacak olan sergiye hazırlandığını ifade eden Ressam Necati Derya, “Bir yıl önce başlamıştım. Altı ayda 60 Resim çizmiştim. Ama Gaziantep Şehitkâmil Belediyesi’nin bir türlü salon tarihi verememiş olmalarıydı. Bir yıl sonra nihayet geçtiğimiz Cumartesi günü aradılar ve bu tarihi verdiler. Gaziantep’in Gazilik unvanının verilişinin 99. Yıldönümüne denk getirmek istemeleriymiş. Bir başka nedenleri de. Şehitkâmil Belediyesi’nin yeni açtıkları kültür merkezinde sergiyi açmak istemeleriymiş. Aslında bu gerekçeleri iyi de oldu sergime katılım ve ilginin yoğun olacağının göstergesi olmuş oldudedi.

Derya, serginin özelliğinin şehrin düşman işgalinden sonraki toparlanmaları ve şehrin yeniden yapılanıp gelişmesiyle ilgili resimlerden oluştuğunu belirterek,”Resimleri yine önceki sergimde olduğu gibi rapido kalem, çini mürekkebi, fırça ve tarama ucu kullanarak çizdim. Sergi Şubat ayının 9 ‘ una kadar sürecek. Ama sergi tarihini istenirse daha da uzatabilecekler” diye konuştu.

Derya, Adana’da da 26 Mart 2020 tarihinde sergi açacağını sözlerine ekledi.

*****

Read Previous

TGC 61.Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne başvurular

Read Next

Ressam Safter Çevirgen’den 4’üncü kişisel sergi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: