Yalıda Bu Pazar Ayşe Gencer & İmer Demirer Quintet Var

Yalıda Bu Pazar Ayşe Gencer & İmer Demirer Quintet Var

Haber : Kemal Gönüleri

  • Siemens Ev Aletleri ile Yalıda Kahvaltı ve Caz pazar günlerine ayrı bir renk katıyor
  • Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki Caz ve Kahvaltı Keyfinde bu hafta Ayşe Gencer & İmer Demirer Quıntet sahne alacak

Boğazın mavi suları eşliğinde kahvaltıyı kaliteli caz müziği ile birleştiren cazlı kahvaltılarda 21 Mayıs Pazar günü Ayşe Gencer & İmer Demirer Quintet konseri var. Muhteşem mimarinin mükemmel ev sahipliği ile buluştuğu Sait Halim Paşa Yalısı’nda Ayşe Gencer & İmer Demirer ile kahvaltı keyfi 10.30’da açık büfe ile başlıyor. “Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz” 11.15 sonrası caz konseri ile 13.30’a kadar devam ediyor.

Yalıda kahvaltı ve cazın bu haftaki sanatçısı vokalist Ayşe Gencer’e trompette İmer Demirer, klavyede Serkan Özyılmaz, bas gitarda Ozan Musluoğlu ve davulda Deniz Dündar eşlik ediyor.

Müzisyen bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Ayşe Gencer, doğduğundan beri evde klasik ve cazdan başka müzik duymadığını ve sözlerini anlamasa da caz müziğindeki hüzünlü ve içine işleyen tınıları çok küçük yaşlarda duyarak mutlu hissettiğini söylüyor. İlk piyano derslerini babaannesinden alan sanatçı, TRT İstanbul Radyo‘sunun açtığı hafif batı müziği vokal yarışmasını kazanarak sanat hayatına adım attı. Sanatçı birçok yerli ve uluslararası caz festivalinde, kültür ve sanat etkinliklerinde bulundu.

Trompetle iki yaşında tanışan İmer Demirer ise; on yıl süren klasik müzik eğitiminin ardından İstanbul Konservatuarı’ndan mezun oldu. Uluslararası festivallerde sıklıkla yer alan sanatçı; Aaron Goldberg, Essiet Essiet, Ari Honig ve Emin Fındıkoğlu gibi isimlerle çalıştı. Herbie  Hancock, Wynton Marsalis, Kenny Baron Kenny Garret gibi isimlerle de  “jam-session”larda çaldı. Demirer, Türk Caz müziğinin şimdiden en saygın ve önemli trompet sanatçılarından biri olarak tanımlanıyor.

“Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz” etkinliğinde, Sait Halim Paşa Yalısı’nın dinamik ekibinin ev sahipliğinde sunulan lezzetli kahvaltı menüsü Executive Şef Oktay Özgün tarafından özenle hazırlanıyor.

Düğün, toplantı ve davetlerin vazgeçilmez adreslerinden Sait Halim Paşa Yalısı’nda 21 Mayıs Pazar sabahı ailenizle, dostlarınızla “ Ayşe Gencer & İmer Demirer Quintet” ile kaliteli müzikle ve eşsiz lezzetle buluşun,  güne keyifle başlayın. Tarihe tanıklık etmiş bu önemli yalıyı çocuklarınızla gezmeyi unutmayın.

Rezervasyon için  Biletix ve Sait Halim Paşa Yalısı. Afiyet olsun, iyi eğlenceler…

Kahvaltı  Saatleri: 10.30 – 13.30

Katılım ücreti KDV dahil 125TL

Adres: Köybaşı Caddesi No: 83 Yeniköy, İstanbul (0212) 223 05 66 www.saithalimpasa.com

SAİT HALİM PAŞA YALISI İŞLETMESİ HAKKINDA BİLGİ

19. yüzyıl son çeyreğinde Osmanlı mimarisinin görkemli atmosferiyle büyüleyici Boğaz manzarasını bir araya getiren Sait Halim Paşa Yalısı günümüzde düğün, kutlama, kurumsal toplantı ve kurumsal davetlerin vazgeçilmez adresi.

Her türlü organizasyon için her mevsimde eşi bulunmaz tarihi bir mekan olan Sait Halim Paşa Yalısı, 13 farklı etkinlik alanı ve 800 kişilik banket kapasitesiyle düğünden konferansa pek çok farklı etkinliğe profesyonel ve dinamik ekibiyle ev  sahipliği yapıyor. Sait Halim Paşa Yalısı, yaz aylarında yalının denize nazır bahçesi pazar kahvaltıları, açık hava sinemaları ve benzer etkinlikleri ile İstanbullulara farklı keyifler yaşatıyor.

*****

Önceki

20 Mayıs Cumartesi Günün Etkinliği

Sonraki

21 Mayıs Pazar GÜNÜN KONSERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar