TRT’nin Tarihi TRT 2’de

TRT’nin Tarihi TRT 2’de

Haber : Necati MUMAY

  • Tarihin Ruhu yeni bölümüyle 16 Haziran Salı saat 19.30’da TRT 2’de

TRT 2’de ekranlara gelen “Tarihin Ruhu” programının yeni bölümünde Türkiye’nin televizyon tarihi incelenecek. İstanbul Teknik Üniversitesi Televizyonu ile başlayıp TRT ile devam eden televizyon macerasının çok özel detayları TRT 2’de izleyiciyle buluşacak.

Yakın tarihin önemli olaylarına, şahsiyetlerine ve birçok saklı bilgiyi özel arşiv görüntüleriyle analitik bir bakış açışı sunan “Tarihin Ruhu” bu haftaki bölümünde, Türkiye’nin televizyon tarihine ışık tutacak. Televizyonun kelime anlamı olarak karşılığı nedir? Sinema, tiyatro ve radyonun televizyondan sonra nasıl bir dönüşüme uğradı?” gibi sorulara yanıt aranacak programda; içerisinde haber, film ve tiyatroyu barındırabildiği halde bu alanların nasıl ayakta kaldığı da incelenecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi ile başlayıp TRT ile devam eden televizyon macerası ve çok özel öyküsü “Tarihin Ruhu”nda konuşulacak. Türkiye’nin televizyonla tanışması, yapılan ilk yayın ve daha fazlasının işleneceği bölümde; siyah beyaz görüntülerden renkli televizyona geçiş dönemine kadarki serüven izleyiciyle paylaşılacak.

*****

Read Previous

16 Haziran 2020 Salı Günün Sergileri

Read Next

Ölüm Yıldönümünde Orhan Kemal’i Anlamak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: