“Vişne Bahçesi” “Başkent Kültür Yolu Festivali”nde

“Vişne Bahçesi”

“Başkent Kültür Yolu Festivali”nde

Haber : Kemal Gönüleri

Anton Çehov‘un ölümsüz eseri Vişne Bahçesi Tiyatro SAHNEKARLAR’IN muhteşem kadrosuyla Ankara’da. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “Başkent Kültür Yolu Festivali”nde 31 Mayıs 2022 Saat 20’de Küçük Tiyatro’da izleyicilerin karşına çıkıyor.

Rus tiyatro yazarı ve modern öykünün en önemli ustalarından olan Anton Çehov’un kaleme aldığı, ilk kez 17 Ocak 1904 tarihinde Moskova Sanat Tiyatrosu’nun Konstantin Stanislavski yönetmenliğinde sahnelenen ve 19. yüzyılın ortalarında beş yıllık Fransa macerasından sonra köklerine dönen aristokrat bir ailenin yüzleşmesini konu alan Vişne Bahçesi,

  • 31 Mayıs 2022 Salı saat 20.00’de Küçük Tiyatroda ve
  • 1 Haziran 2022 Çarşamba saat 20.30’da Şinasi Sahnesi’nde

Ankaralı tiyatroseverlerle buluşuyor.

Anton Çehov’un yazdığı, çevirisini Belgi Paksoy, dekor tasarımını Meltem Severecan, Firs Kostüm Levon Kordonciyan, kostüm tasarımını Melis Yavuz, koreografisini Gilles Kanert, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, yapımcılığını Kerem Gök‘ün yaptığı ve Bora Severcan’ın yönettiği “Vişne Bahçesi” oyununda;

Gülen Karaman, Volkan Severcan, Özdemir Çiftçioğlu/Ümit İlban, Şebnem Özinal, Sefa Zengin, Emin And, Bora Severcan, Gülçin Gülrek, Yiğit Yapıcı, Bensu Begoviç, Deniz Bice, Murat Değirmenci, Yiğit Özer ve Erhan Yazıcıoğlu rol alıyor.

Beş yıllık Fransa macerasından sonra köklerine dönen aristokrat bir aile. Kendilerine miras kalan servetlerini tüketmek dışında bir çabası olmayan bu insanlar, değişen dünya düzeninde ellerinde kalan tek şeye, vişne bahçesine hapsolmuşturlar. Ne var ki kendilerine kalan tek övüntüleri de borçları sebebiyle, açık artırmada satılığa çıkartılacaktır. Zamana uyum sağlayıp devam etmek için tek bir şart vardır. Şimdiki zamanı yaşamak için, geçmişin bedelini ödeyecekler midir yoksa en iyi bildikleri şeyi yapmaya devam mı edeceklerdir? “Devam etmek için önlerindeki seçenek azdır. Aile ayakta kalmak için ya geçmişin bedelini ödeyecek ya da Paris’teki en iyi bildikleri yaşantılarına döneceklerdir.”

Vişne Bahçesi, iki perdelik gösterisiyle tiyatro severleri bekliyor.

Biletler ve oyun hakkında daha detaylı bilgi için https://www.biletix.com/etkinlik-grup/287579131/TURKIYE/tr

web sitesini inceleyebilir ve Biletix Perakende Satış Noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

@vs_craite, @volsev @tiyatrosahnekarlar @sahnekarlar @sanartortg

*****

Read Previous

“Büyükada Pembe Düşler” Başladı

Read Next

Sera Ersu Resim Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: