ŞEHİR TİYATROLARI Salondan Yayına Başlıyor

ŞEHİR TİYATROLARI

SALONDAN YAYINA BAŞLIYOR

Haber : Kemal Gönüleri

İBB, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere online platformlar üzerinden ulaştırmaya devam ediyor. Sahnelendiği dönemin beğenilen oyunlarını yeniden izleyicileriyle buluşturan İBB Şehir Tiyatroları; diksiyon, oyunculuk, yazarlık, beden dili ve ses nefes teknikleri online atölye programlarını başlatıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Koronavirüs (Covid-19) günlerinde evlerde geçirilen zamanı daha kaliteli ve keyifli hale getirmek için kültürel etkinlikleri “Sen Evde Kal Biz Sana Geliriz” sloganıyla online olarak sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. İBB, en beğenilen oyunlarını İBB Şehir Tiyatroları Youtube ve İBB Kültür Sanat Youtube adreslerinde yeniden gösterime sunmayı sürdürürken, 11 Mayıs’tan itibaren de dijital platformlar üzerinden atölye ve söyleşilere başlıyor.

İBB Şehir Tiyatroları  Youtube  ve İBB Kültür Sanat Youtube  adreslerinde gösterilecek atölye, söyleşi ve oyunlar şunlar:

  • 11 Mayıs Pazartesi günü 15:00’te Oyunculuk Atölyesi, Burak Davutoğlu ile Diksiyon atölyesiyle başlıyor. Davutoğlu, konuşma ve diksiyon üzerine her hafta yeni bir videoyla bizlerle olacak. Türkçenin ses yapısı, doğru, güzel ve etkin konuşma teknikleri ve oyunculuk mesleğiyle konuşma, tonlama gibi çalışmalar, bu atölye kapsamında paylaşılacak.

  • 12 Mayıs Salı günü 21:00’de, Çağdaş Gösteri Sanatları Atölyesi, Emre Koyuncuoğlu moderatörlüğünde, ilk hafta Yiğit Sertdemir, Dilek Altuntaş ve Murat Mahmutyazıcıoğlu’nu konuk ediyor. “Dijital ve Tiyatro” başlığı altında bir söyleşi gerçekleştirilecek.

  • 13 Mayıs Çarşamba günü 15:00’te, Oyunculuk Atölyesi’nde, Çağrı Hün, ses ve nefes teknikleri üzerinde duracak. Doğru nefes alma ve konuşmanın temel özelliklerini anlatırken, ekran karşısındakilerle egzersizler yapılacak.

  • 14 Mayıs Perşembe günü 21:00’de, Canlı Söyleşiler’de, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ergen, oyuncu ve yönetmen Engin Alkan ile söyleşecek.

  • 15 Mayıs Cuma günü 15:00’te, Oyunculuk Atölyesi’nde, Süeda Çil ile beden dili atölyesi gerçekleştirilecek.

  • 16 Mayıs Cumartesi günü 15:00’te, Oyunculuk Atölyesi’nde, Murat Garipağaoğlu’yla role hazırlık atölyesi gerçekleştirilecek. Oyunculuk mesleğinde, bir oyuncunun role hazırlanma teknikleri, nelere dikkat etmesi gerektiği, karakter okuma ve değerlendirme gibi belirli çalışmalar bu atölye çerçevesinde katılımcılarla paylaşılacak.

  • 16 Mayıs Cumartesi günü 21:00’de, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ergen moderatörlüğünde Yazarlık Atölyesi’nin ilk konuğu yazar Özen Yula olacak. Özen Yula’nın bir sanatçı olarak duyarlıkları, onu yazmaya teşvik eden olaylar, duygular ve yazarlık serüveni konuşulacak.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

2020’nin Anneleri; Sağlıkçı Kadınlarımız…

Read Next

Günlerimizin Değerini Bilelim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: