İBB Şehir Tiyatroları Salondan Yayın’da Bu Hafta

İBB Şehir Tiyatroları Salondan Yayın’da Bu Hafta

(1-7 Haziran 2020)

Haber : Kemal Gönüleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere online olarak ulaştırmaya devam ediyor. Sanatseverleri, alanının önde gelen eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen atölye programları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren isimlerle söyleşiler, uzun süre kapalı gişe sahnelenmiş oyunların tekrar gösterimleri gibi pek çok etkinlik bekliyor.

İBB Şehir Tiyatroları’nın, bu hafta kurumsal sosyal medya hesaplarından sanatseverlerle buluşturacağı atölye, söyleşi ve oyun gösterimi programları:

  • 1 Haziran Pazartesi günü 15:00’te Burak Davutoğlu ve Aslıhan Kandemir ile diksiyon atölyesi gerçekleştirilecek. Türkçe’nin ses yapısı, doğru, güzel ve etkin konuşma teknikleri ve oyunculuk mesleğiyle konuşma, tonlama gibi çalışmalar bu atölye kapsamında paylaşılacak.

  • 2 Haziran Salı günü 21:00’de, Çağdaş Gösteri Sanatları Atölyesi, Emre Koyuncuoğlu moderatörlüğünde bu hafta Ayla Algan, Ayşenil Şamlıoğlu ve Mehmet Ergen’i konuk ediyor. “Şehir Tiyatroları’nda Stüdyo/Atölye Geleneği-TAL’den ÇGSM’ye 1988-2020” başlığı altında bir söyleşi gerçekleştirilecek. (TAL:Tiyatro Araştırma Laboratuvarı, ÇGSM:Çağdaş Gösteri Sanatları Merkezi)

  • 3 Haziran Çarşamba günü 15:00’te, Oyunculuk Atölyesi’nde, Çağrı Hün, ses ve nefes teknikleri üzerinde duracak. Doğru nefes alma ve konuşmanın temel özelliklerini anlatırken, ekran karşısındakilerle egzersizler gerçekleştirecek.

  • 4 Haziran Perşembe günü 21:00’de, Canlı Söyleşiler’de, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ergen, Levent Üzümcü ile söyleşecek.

  • 5 Haziran Cuma günü 15:00’te, Oyunculuk Atölyesi’nde, Süeda Çil ile beden dili atölyesi gerçekleştirilecek.

  • 6 Haziran Cumartesi günü 12:00’de, “Sahnenin Gizli Kahramanlarına Sorduk” isimli söyleşinin ilk konuğu Sahne Amiri Özkan Balsoy olacak.
  • 6 Haziran Cumartesi günü 15:00’te Hoşu’nun Utancı isimli çocuk oyunu seyirciyle buluşacak.

  • 6 Haziran Cumartesi günü 19:00’da, Oyunculuk Atölyesi’nde, Neslihan Öztürk’le role hazırlık atölyesi gerçekleştirilecek. Oyunculuk mesleğinde, bir oyuncunun role hazırlanma teknikleri, nelere dikkat etmesi gerektiği, karakter okuma ve değerlendirme gibi belirli çalışmalar bu atölye çerçevesinde katılımcılarla paylaşılacak.

  • 6 Haziran Cumartesi günü 21:00’de, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ergen moderatörlüğünde Yazarlık Atölyesi’nin 4. konuğu yazar Cevat Çapan olacak. Cevat Çapan’ın bir sanatçı olarak duyarlıkları, onu yazmaya teşvik eden olaylar, duygular ve yazarlık serüveni konuşulacak.
  • 7 Haziran Pazar günü 15:00’te Hürrem Sultan isimli oyunumuz seyirciyle buluşacak.

*****

Önceki

İyi ki Almışız İstanbul’u!

Sonraki

Efsane Rock Grubu U2, 2 Haziran’da TRT 2’de

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar