“Renkli DYOloglar’’da Renklerin Bilimi Konuşulacak

“Renkli DYOloglar’’da

Renklerin Bilimi Konuşulacak

Haber : Kemal Gönüleri

  • Renkli Dyologlar’ın Bu Haftaki Konukları Sanatçı Günseli Kato ve Tetrakromat Sanatçı-Dilbilimci Bekir Sert…

DYO’nun, AURA İSTANBUL (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi) işbirliği ile gerçekleştirdiği, Türkiye’nin Renkleri ile Renkli DYOloglar söyleşi serisinin bu haftaki konukları sanatçı Günseli Kato ile bir “Tetrakromat”(normalden daha fazla renk skalası görme yetisine sahip kişi) olan sanatçı ve dil bilimci Bekir Sert. Söyleşi, 6 Ağustos Perşembe saat 12.00’de DYO Boya’nın YouTube hesabından canlı yayımlanacak.

https://www.youtube.com/watch?v=7aKkOQDY1FI

 

Türk boya sektörünün köklü markası DYO, toplumun estetik ve entelektüel değerlerinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. DYO’nun, AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirdiği söyleşi serisinde derin bilgileri ve geniş ilgi alanlarıyla öne çıkan isimler yer alıyor. Bu seride, konuşmacılar; gastronomiden seyahate, felsefeden edebiyata, arkeolojiden çağdaş sanata, müzikten mimariye, modadan tasarıma, uygarlıklardan renk bilimine kendi disiplinleri içerisinde sahip oldukları özgün bakış açılarıyla “renk” kavramını düşündürücü bir şekilde yeniden tanımlıyor.

Her hafta DYO Boya’nın YouTube sayfasından canlı yayımlanan söyleşilerde birbirinden değerli konuşmacılar, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkleri farklı yönlerden ele alıyor. Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri’nin bu haftaki konukları, eserlerinde Anadolu uygarlıklarından dünya uygarlıklarına doğru rengarenk bir açılım yaratan sanatçı Günseli Kato ile bir “Tetrakromat” (normalden daha fazla renk skalası görme yetisine sahip kişi) olan sanatçı ve dil bilimci Bekir Sert, sanatı ve renkleri konuşacaklar.

Türkiye’nin Renkleri”nden ilham alarak, farklı disiplinler ile rengi yeniden tarif eden canlı sohbet serisinin yeni bölümü, 6 Ağustos Perşembe günü saat 12’de DYO Boya’nın Youtube kanalından canlı yayımlanacak.

*****

Önceki

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu 13 Ağustos’ta başlıyor

Sonraki

Bosphorus Trio’dan “Turkish Piano Trios”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar