Kaleiçinde “Kainatın Kanunu Kadın” Konseri

Haber: Erol Ünal

10 Temmuz Cuma akşamı saat: 21:00’de Bodrum Kaleiçi Etkinlikleri kapamında gerçekleşecek “Kainatın Kanunu Kadın” konseri Bodrum Kalesi‘nde seyircileriyle buluşacak. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğindeki konserde kendi alanlarında birer marka isim olan üç kadın sanatçının; Türk Sanat Müziği Sanatçısı Elif Güreşci, Türk Halk Müziği Sanatçısı Hamdiye Erol ve Soprano Selva Erdener’in özel yorumlarıyla kanun sanatçısı Ahmet Baran’a eşlik edeceği bu konserde,“KADIN” ile yoğrulmuş Türk ve Dünya Müziği seyircilere farklı notaları da duyurmaya çalışarak sunulacak. Düzenleme seyirciye hayatın üreten, yaratan, değiştiren, iyileştiren, haksızlığa direnen, gönendiren, geliştiren, aşkı tanımlayan kadın yanını bir kez daha hatırlatacak

Türk Sanat Müziği Sanatçısı Elif Güreşçi ; 

“Esmerim Kıyma Bana – Gecenin Matemini – Bahar Oldu Düştün Dile – Bırakıp Gittiğin Akşam – Gece Sahilden Açıp Sandalı – Sana Gizli Bir Diyeceğim Var – Zevkim Hevesim Hep Sen ile – Ver Saki Tazelendi Derdim – Gülmedim Güldürmedim – Seven Yok Sevdiğim – Hayatta Gülmedim Asla – Sürmelim Aman – Gelmiyorsun Yakıyor Bağrımı – Ceylanımı Uçurdular – Haram Olsun – Çoban Kızı – Beni Canımdan Ayırdı – Dile Düştüm Senin Yüzünden – Girdim Yarin Bahçesine – Kalbim Yanıyor – Ateşin Gözlerini – Bir Gün Bana Geleceksin – Gözünün Rengini Sordum Kara Sevda Dediler – Tutam Yar Elinden Tutam ve Kınalı Keklik İdim” adlı şarkıları söylüyor.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Hamdiye Erol ;

“Bir Fırtına Tuttu Bizi – Bahçede Yeşil Çınar – Salın Boyuna Bakayım – Baba Bugün Dağlar Yeşil Boyandı – Telli Turnam – Ben Sana Dayanamam Yarim – Edremit’in Gelini – Evlerinin Önü Handır – Şu Garip Halimden – Aşina – Mihriban – Tükendi Nakdi Ömrüm – Candan İleri – Ah Yalan Dünya – Beyaz Giyme – Bahçe Duvarından Aştım ve Gönül Dağı” adlı türkülerini okuyor.

Soprano Selva Erdener ise ;

“Sabahın Seherinde – Yarim Senden Ayrılalı – Ay Gız – Nihavent – Laçin – Gökyüzünde Tüten Olsan – Canım – İlle De – Çalın Davulları – Bülbülüm – Sen Sen Sen – Ümitsiz – Gölde Yas – Dut Ağacı – Gün Eksilmesin Penceremden – Nicedir Özlemişim – Karahisar Kalesi – Geçer – Hayranlığımızın Gözbebekleri – Arabanın Tekerleği – Güz – Geçmiyor Günler – Umutsuz Aşka Güzel – Irmağın Şarkısı – Hasret – Yerçekimli Karanfil – Gurbet Ele Düşen Aşık – Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim ve Ada Sahilleri” adlı şarkıları seslendirecek.

Kanun sanatçısı Ahmet Baran ise;

“İki Kelime – Sızı – Bahçede Yeşil Çınar – Çöl Rüzgarı – Ahmet’in Rüyası – Mazide Kalan – Hıçkırık – Dalgaların Oyunu – Endülüs – Su Gibi – Coşku ve Çoban” gibi eserlerini kanunla taksimini yapıyor.

Bodrum Kaleici Konserlerinin 12 Temmuz Pazar günü Ankara Devlet Tiyatrosu’nun Reis Bey ile devam edecek. Yazan: Necip Fazıl Kısakürek, Yöneten: Özer Tunca

*****

Read Previous

Babacanoğlu’ndan Öykü; Keklik Palazı

Read Next

11 Temmuz 2020 Cumartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: