İDSO’nun konseri Fulya Sanat’ta

İDSO’nun konseri Fulya Sanat’ta

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri’nde Nisan Ayının ilk konseri Fulya Sanat Merkezi’nde… Konserin Orkestra Şefi Ender Sakpınar…
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 06 nisan cuma akşamı keman sanatçısı Marıa Solozobova ve çello sanatçısı Mee Hae Ryo’ya eşlik edecek
Orkestra Şefi Ender Sakpınar

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, Nisan Ayının ilk haftası’nda 06 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde Orkestra Şefi Ender Sakpınar yönetiminde solist Maria Solozobova ( Keman ) ve solist Mee Hae Ryo ‘ya ( Çello ) eşlik edecek.

Maria Solozobova ( Keman )

Konserde; Johannes Brahms’ın “ Keman ve Çello için İkili Konçerto” ve Gustav Mahler’in “Totenfeier” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Fulya Sanat Merkezi’nde 06 Nisan Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

Mee Hae Ryo ( Çello )

PROGRAM

  • Johannes Brahms“ Keman ve Çello için İkili Konçerto” ( * )
  • Gustav Mahler “Totenfeier” ( ** )

( * ) İkili Konçerto, konser sahnelerinde, önceleri, Brahms’ın diğer konçertoları kadar tutunamamıştır; buna neden olarak da, bir tek eser için iki virtüozun bulunmasının güçlüğü gösterilir.

( ** ) Totenfeier – Senfonik Şiir olarak göze çarpar.

*****

Önceki

6 Nisan 2018 Cuma Tiyatro Rehberi

Sonraki

“Deniz Altında 20.000 Fersah”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar