İDSO’nun Konseri bu hafta CKM’de

İDSO’nun Konseri bu hafta CKM’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO ;, Orkestra Şefi Alfonso Scarano yönetiminde , 15 Aralık Cuma Akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde , Piyanist Jerome Rigaudias’a eşlik edecek.

Cuma akşamlarının klasiği İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, bu hafta 15 Aralık Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde Orkestra Şefi Alfonso Scarano yönetiminde solist Jerome Rigaudias’a ( Piyano ) eşlik edecek.

Orkestra Şefi Alfonso Scarano

Konserde; Maurice Ravel’in ilk önce piyano icin bestelediği daha sonra da orkestraya uyarladığı “Ölü Bir Prenses İçin Pavan” eseri, “Sol Majör Piyano Konçertosu” ve Sergei Prokofiev’in “Romeo ve Juliet Süit No. 1 ve 2” eserleri icra edilecek.

solist Jerome Rigaudias

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Caddebostan Kültür Merkezi’nde 15 Aralık Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Bu güzel konserin keyfini birlikte yaşayalım. Tüm sanatseverleri konserimizde görmek istiyoruz” diyor.

PROGRAM  

  • Maurice Ravel “Ölü Bir Prenses İçin Pavan”
  • Maurice Ravel “Sol Majör Piyano Konçertosu”
  • Sergei Prokofiev “Romeo ve Juliet Süit No. 1 ve 2”

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

SANATIN RENKLERİYLE SANAT

Read Next

15 Aralık 2017 Cuma Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: