İDSO’nun “Ata’yı Anma Konseri” CKM’de

İDSO’nun “Ata’yı Anma Konseri” CKM’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri “Atatürk’ü Anma Konseri “, 13 Kasım 2020 Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Haftalık periyotlarla müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, Orkestra Şefi Murat Göktaş yönetiminde klasik, hafif ve jazz müziği dallarında konserler veren solist Tuncay Kayış ( Trombon & Vokal ) ve kızı solist Melodi Kayış’a ( Keman & Vokal ) eşlik edecek. Programda; “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” seslendirilecek.

İDSO Müdürü Bülent Evcil; “Sanatseverleri Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki “Atatürk’ü Anma Konserimize” davet ediyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yıldönümünde saygı ve müzik dolu bir akşamla anacağız”dedi.

PROGRAM :

  • Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar

ÖNEMLİ NOT:

  • COVİD 19’a bağlı pandemi nedeniyle salona kısıtlı sayıda izleyici alınacaktır.
  • Konser öncesinde koltuklar ve gerekli tüm alanlar dezenfekte edilecektir.
  • Maske ve mesafe kurallarına kritik önem verilen konser salonunun 1/3 kapasitesi kullanılacaktır.

İDSO Konserleri için biletler BİLETİNİAL.COM’da

Murat Göktaş – Orkestra Şefi

İzmir’de doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümüne kabul edildi. 2000-04 yıllarında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarında keman öğretmenliği yapan Göktaş, daha sonra Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası keman grubu üyesi olarak görev aldı. Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası konserleri yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Senfoni, Bilkent Senfoni, Bursa Bölge Devlet Senfoni, Antalya Devlet Senfoni, Çukurova Devlet Senfoni, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası ve Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası ile konserler verdi. Mersin Devlet Opera ve Balesi ile temsiller gerçekleştirdi.2011-13 yıllarında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarında konuk öğretim görevlisi olarak çalıştı ve Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrasının konserlerini yönetti. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü ve Gençlik Senfoni Orkestrası ile Mozart’ın Bastien ve Bastienne operası temsillerini yönetti.Kasım 2012’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrasının düzenlediği I. Ferit Tüzün Orkestra Şefliği Yarışmasında birinciliği paylaştı. Orkestra Şefi Alpaslan Ertüngealp’in Ocak 2015’te Adana’da Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile Uluslararası Orkestra Şefliği çalıştayına, Haziran 2017’de Macaristan’ın Martfü şehrinde Szolnok Senfoni Orkestrası ile düzenlediği Szolnok Uluslararası Orkestra Şefliği çalıştayına katıldı ve konserlerinde yer aldı.

Halen Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrasında çalışmaktadır.

Tuncay Kayış – Solist

Tuncay Kayış Kimdir? ( Solist )

1962 yılında İzmir’de doğdu. 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Teknik Bölümü’ne girdi. 1979 yılında aynı okulda Doç. Metin YALÇIN’ın trombon sınıfına katıldı. 1986 yılında iki bölümden de mezun oldu. M.S.Ü. Ulusal Müzik Yarışması’nın Trombon dalında birincilik ödülünü kazandı. 1986 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın açmış olduğu sınavı kazanarak orkestra sanatçısı olarak göreve başladı ve 1993 yılında Trombon Grup Şefliği’ne seçildi. Yine aynı yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevine başladı.Klasik müziğin yanı sıra hafif müzik ve jazz alanında da yoğunlaştı. Bireysel konserlerin yanında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Ankara Devlet Opera Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile hafif müzik ve jazz konserlerine solist sanatçı olarak katıldı.Ülkemizin birçok şehrinde ve İspanya, İtalya, Almanya, Romanya, İngiltere, Bulgaristan, Rusya, Kazakistan, Kore, Japonya, Amerika’da müzik yapma şansını buldu.1998 yılında “Golden Trombone Hafif Müzik ve Jazz Orkestrası”nı kurdu. Orkestrasıyla birlikte Berlin ITB, Moskova, Pakistan, Romanya, Kazakistan ve Londra’da verdiği jazz konserleri ile büyük başarı ve beğeni toplamıştır. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda Trombon Grup Şefliği görevinden 2011 yılında emekli olan sanatçı halen Golden Trombone Orkestrası’nın solist ve direktörlüğünün yanında, yurtiçi ve yurtdışı festivallerde ve senfoni orkestralarında solist sanatçı olarak sanat yaşamını sürdürmektedir.

Melodi Kayış – Solist

Melodi Kayış Kimdir? ( Solist )

Sanatçı bir aileden gelen Melodi Kayış; 1988 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü”ne girdi, 2004 yılında İgor Oistrakh’ın ustalık kursuna katıldı. 2004–2005 yıllarında “Ayvalık Müzik Akademisi”nde Prof. Lukas David’in ustalık kursuna katıldı, akademi kapsamında dinletiler verdi. 2005 yılında “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Orkestrası” ile yalkıcı olarak çeşitli dinletiler verdi. Alexander Markov, Vaclav Hudacek gibi dünyaca tanınmış kemancıların çalışmalıklarına katılıp övgülerini aldı. Alexander Markov tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Wermont eyaletindeki “Rondo Küğ Festivali”ne davet edildi. Prof. Albert Markov ile çalışarak Amerika’da çeşitli dinletiler verdi. 2006 yılında “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisans Orkestrası”nın yalkıcılık sınavını kazanarak Wieniawski’nin keman konçertosunu seslendirdi. Aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri’nin Connecticut eyaletinde Albert Markov’la çalışmalarına devam etti. 2005 yılında “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Lise Devresi”ni birincilikle Prof. Cengiz Özkök’ün öğrencisi olarak bitirdi. 2006 yılında New York’da ki dünyanın en iyi küğ okullarından birisi olan “Manhattan School of Music”i kazanarak, Prof Albert Markov’un öğrencisi olarak kabul edildi. Genç kemancı lisans eğitimine “Akkanat Holding Eğitim Vakfı” desteğinde devam etmektedir.

*****

Önceki

12 Kasım 2020 Perşembe Günün Sergileri

Sonraki

“Aklı Karışmış Ebeveynler İçı̇n Pratik Önerı̇ler”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar