İDSO’dan “Sevgililer Günü”ne Özel Konser

İDSO’dan “Sevgililer Günü”ne

Özel Konser

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

Fulya / B E Ş İ K T A Ş

 

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’ndan ( İDSO ) 15 Şubat 2019 Cuma akşamı Sevgililere Muhteşem Bir Konser…
  • İDSO Denizbank Sevgililer Günü Konseri’nde İstanbul 12 Orkestrası ile en güzel Aşk Şarkıları eşliğinde duygu dolu bir akşam yaşanacak .
Orkestra Şefi Carlo Rizzari

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 15 Şubat 2019 Cuma – “Sevgililer Günü Konseri“nde saat 20.00’de Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde Orkestra Şefi Carlo Rizzari yönetiminde solist İstanbul 12 Orkestrası’na eşlik edecek.

Konserde; İstanbul 12 Orkestrası ile en güzel Aşk Şarkılarının yanısıra; Hector Berlioz’un “ Romeo Et Juliette Senfonisinin İkinci Bölümü” ve Leonard Bernstein’in “ Batı Yakası Hikayesinden Senfonik Danslar” ( Romeo ve Juliet Aşkının 20. Yüzyıl Versiyonu ) dinleyicilerle buluşacak.

İstanbul 12 Orkestrası

İstanbul 12 Orkestrası Hakkında:

İsmini, medeniyetlere ev sahipliği yapmış güzel İstanbul’dan alan, şarkılarını ilk önce Boğaz’a karşı söyleyen bir orkestra, İstanbul 12

İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rumca, İbranice ve Balkan dillerinde; Vals’ten Napoliten’e, Çigan’dan Fransızca “Chanson”lara, Tango’dan Yöresel Eserlere, Kanto’dan Rock&Roll’a, Müzikallerden Pop Şarkılarına çok geniş bir yelpazede evrensel bir müzik icra eden orkestranın lk albümleri “ilk”; orkestra üyelerinin bestelerinden ve çeşitli coverlardan oluşan çok renkli bir albüm. Sahne performansları gibi albüm de çok türde şarkılardan oluşuyor.

İDSO-Orkestrası

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “Sevgililer Günü Konseri’nde çiftleri ve tüm müzikseverleri duygu dolu bir müzik ziyafeti yaşamak için 15 Şubat 2019 Cuma akşamı Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konserine bekliyoruz” diyor.

PROGRAM :

  • İstanbul 12 Orkestrası ile En Güzel Aşk Şarkıları

— ARA—

  • Hector Berlioz “ Romeo Et Juliette Senfonisinin İkinci Bölümü” ( * )
  • Leonard Bernstein “ Batı Yakası Hikayesinden Senfonik Danslar” ( Romeo ve Juliet Aşkının 20. Yüzyıl Versiyonu ) ( ** )

( * ) 1803-1869 yılları arasında yaşamış Fransız Besteci & Müzisyen olan Hector Berlioz; 1839 yılında yedi bölümlü orkestra, koro ve solo için bir dramatik senfoni olan “ Romeo Et Juliette”i bestelemiştir.

( ** ) 20’nci yüzyılın büyük dehalarından biri kabul edilen Leonard Bernstein’ın sevilen müzikali Batı Yakasının Hikâyesi’ne ne kadar bağlı olduğu ve her notasını ne kadar derin hislerle yazdığı, yapıtın her kaydedilişinde, provasında ya da konserinde yeniden anlaşılır. Besteci çok özendiği bu yapıtından “Senfonik Danslar” başlıklı bir süit çıkarmıştır.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

27 Şubat artık ‘Yaşama Saygı Günü’ olacak

Read Next

15 ŞUBAT 2019 C U M A Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: