İDSO’dan Neşet Ertaş Türküleri

İDSO’dan Neşet Ertaş Türküleri

Haber : Kemal Gönüleri

 İstanbul Devlet senfoni Orkestrası

İstanbul Devlet senfoni Orkestrası (İDSO) 25 Ekim’de Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında çok özel bir konserle seyirciyle buluşuyor. “Senfoni ile Neşet Ertaş Türküleri” başlıklı konserde İDSO; Şef Eray İnal yönetiminde, solistler Nilgün Kızılcı ve İsmail Altunsaray eşliğinde Ertaş’ın türkülerini senfonik olarak sevenleriyle buluşturuyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 25 Ekim’de AKM Tiyatro Salonu’nunda Saat: 20:00‘de unutulmayacak bir konsere imza atacak. Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleşen konserde İDSO, Şef Eray İnal yönetiminde “bozkırın tezenesi” Neşet Ertaş’ın türkülerini müzikseverlerle buluşturuyor.

Ülkemizin en önemli ozanlarından Neşet Ertaş’ın türkülerinin, senfonik olarak yorumlanacağı “Senfoni ile Neşet Ertaş Türküleri” konserinin solistleri Nilgün Kızılcı ve İsmail Altunsaray.

Neşet Ertaş’ın türkülerinden seçmelerin sunulacağı konser, bu kez ozanın türkülerini çok sesli dinleyecek her yaşta izleyiciye farklı bir deneyim yaşatacak.

Biletler biletinial.com’dan temin edilebilir.

*****

Önceki

TGC Basın Müzesi’nde Sergiler, Etem Çalışkan’la Başlıyor

Sonraki

GÖRSAV’dan Sanatsal Cam Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar