İDSO’dan CKM’de Cumhuriyet Coşkusu

İDSO’dan CKM’de Cumhuriyet Coşkusu

Haber : Kemal Gönüleri

  • 27 Ekim 2017 Cuma günü İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ) Konseri ile yine müzik dolu güzel bir akşam yaşanacak!

İDSO, 27 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde, Cumhuriyet Bayramı öncesi dinleyicilerine Cumhuriyet coşkusu ile birlikte müzik ziyafeti sunacak.

Şef Cem-i Can Deliorman

27 Ekim 2017 Cuma akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak İDSO – Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde şef Cem’i Can Deliorman,

Keman Sanatçısı Tuncay Yılmaz

solist Tuncay Yılmaz (Keman) dinleyicileriyle buluşurken, konserin ikinci yarısında orkestra, İstanbul Senfoni Orkestrası Korosu’na eşlik edecek.

Koro Şefi Seval Irmak

İstanbul Senfoni Orkestrası Korosu’nun şefliğini Gökçen Koray & Seval Irmak yapacak.

Koro Şefi Gökçen Koray

Değerli Şef Cem’i Can Deliorman’ın yöneteceği Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki “İDSO – Cumhuriyet Bayramı Konseri‘nde orkestra eşliğinde Tuncay Yılmaz, Sebastian Bach’ın “ Mi Minör Keman Konçertosu,BWV 1042” ve Jules Massenet’in  “ Meditasyon” eserlerini icra edecek. Ayrıca koro tarafından seslendirilecek olan Cumhuriyet’in anlam ve önemini içeren marşlar da dinleyicilerle buluşacak.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş Yıldönümü öncesi tüm müzik ve sanatseverleri Cumhuriyetimizin coşkusunu yaşamaya Caddebostan Kültür Merkezi’ne davet ediyoruz, hep birlikte bu coşkuyu yaşayalım ve kutlayalım” diyor.

PROGRAM

  • Sebastian Bach  “ Mi Minör Keman Konçertosu, BWV 1042”
  • Jules Massenet  “ Meditasyon”
  • Cumhuriyet’in anlam ve önemini içeren marşlar

www.idso.gov.tr

*****

Önceki

27 Ekim 2017 Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

27 Ekim 2017 Cuma Tiyatro – Boş Şehir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar