İDSO’dan 23 Nisan için Özel 2 Konser

İDSO’dan 23 Nisan için Özel 2 Konser

Haber : Kemal Gönüleri

Caddebostan / İ S T A N B U L

 • İDSO, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu CKM’de farklı bir konser ile yaşatacak
 • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel bir konserle kutlayacak…
 • 5 yaşından beri tiyatro yapan, sonradan Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Cüneyt Gökçer’in öğrencisi olan ünlü tiyatrocu Dila Sönmez de Howard Griffiths’in Çocuklar İçin Müzikli Masal “Orkestra Fareleri” eserinde anlatıcı olarak miniklerle birlikte olacak.
Şef Howard Griffiths

İDSO DenizBank “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri” 20 Nisan Cuma günü saat 16.00’da Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)’de gerçekleştirilecek.

İDSO, Şef Howard Griffiths yönetimindeki konserde solist Altuğ Tekin ( Korno ) ve solist Ozan Göktan’a ( Korno ) eşlik edecek. Ayrıca ünlü tiyatrocu Dila Sönmez, Howard Griffiths’in Çocuklar İçin Müzikli Masal “ Orkestra Fareleri” eserinde “anlatıcı” olarak sahnede olacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri’nde Georges Bizet’in “ Carmen Suite No. 1’den “Les Toreadors”, Antonio Vivaldi’nin “İki Korno İçin Konçerto RV 539 (1. Bölüm), Henry Wood’un “Sea Song” ve Howard Griffiths’in Çocuklar İçin Müzikli Masal ” Orkestra Fareleri” eseri icra edilecek.

Konser, 21 Nisan 2018 Cumartesi günü de “ Eğitim Konseri” olarak tekrar edilecek.

İDSO Müdürü& Program Koordinatörü Bülent Evcil; “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konserimize küçük, büyük tüm sanatseverleri davet ediyoruz. Çocukların da çok seveceğine inandığımız bir program hazırladık. Ünlü tiyatrocu Dila Sönmez de ”anlatıcı” olarak bizlerle birlikte olacak. 20 Nisan Cuma günü saat 16.00 ve ayrıca 21 Nisan Cumartesi saat 11.00’de Bayram coşkusunu klasik müziğin şemsiyesi altında hep birlikte yaşayalım” diyor.

PROGRAM / 20 NİSAN CUMA – CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT 16.00

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KONSERİ

 • Georges Bizet “ Carmen Suite No. 1’den “Les Toreadors”
 • Antonio Vivaldi “İki Korno İçin Konçerto RV 539 (1. Bölüm),
 • Henry Wood “Sea Song”
 • Howard Griffiths Çocuklar İçin Müzikli Masal “ Orkestra Fareleri”

PROGRAM / 21 NİSAN CUMARTESİ – CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT 11.00

EĞİTİM KONSERİ

 • Georges Bizet “ Carmen Suite No. 1’den “Les Toreadors”
 • Antonio Vivaldi “İki Korno İçin Konçerto RV 539 (1. Bölüm),
 • Henry Wood “Sea Song”
 • Howard Griffiths Çocuklar İçin Müzikli Masal “ Orkestra Fareleri”
Dila Sönmez

Anlatıcı ; DİLA SÖNMEZ Kimdir?

Ankara doğumlu Dila Sönmez, tiyatro eğitimine daha beş yaşındayken, Devlet Tiyatrosunda yönetmen, oyuncu ve aynı zamanda yazar olan Tayfun Orhon ile başlayarak, Ankara Altındağ Tiyatrosundaki bir çocuk oyunuyla tiyatro hayatına adım atar. 1997 yılında Ankara Devlet Konservatuarının açmış olduğu bir sınavı kazanarak büyük oyuncu Cüneyt Gökçer’in öğrencisi olur. Daha sonra ise Çağdaş Türk Tiyatrosuna kendisine özgü damgasını vuran Ankara Sanat Tiyatrosu’nun sınavını, yüzlerce kişi arasından kazanarak Altan Erkekli, Levent Ülgen gibi ustalarla çalışma fırsatı yakalar. Mili Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu bir destekle yapılmış olan bir projede de yer alan Dila Sönmez, Burak Sergen’in de yönetmenliğini yapmış olduğu ‘Milli Mücadele’ adlı oyunda oynayarak Kıbrıs dahil Türkiye’nin bir çok yerine yapılmış turnelere katılır. 2000 yılında Devlet tiyatrosunda ‘Serseri Gönül’ adlı bir oyunda oynayarak çalışmaya başlar ve yine Devlet Tiyatrosunda çocukluk yönetmeni olan Tayfun Orhon’un yazıp, yönettiği,’Bir kavanoz kahkaha ‘ adlı oyunda yer alır. Aynı zamanda Çağdaş Drama Derneği Drama lideri olan Dila Sönmez, Fethiye Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali kapsamında Sergey Prokofiyef’in Peter ve Kurt adlı müzikli masalını başarıyla seslendirdi. Fethiye Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali ve Benyamin Sönmez Uluslar arası Çello Yarışması’nın sunuculuğu ve moderatörlüğünü de yürüten sanatçının yazmış olduğu ‘Uyanış’ adlı bir tiyatro oyunu da bulunmaktadır.

*****

Önceki

20 Nisan 2018 Cuma Tiyatro Rehberi

Sonraki

20 Nisan 2018 Cuma Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar