İDSO’dan 10 ve 11 Kasım’da “Anma Konserleri”

İDSO’dan 10-11 Kasım’da “Anma Konserleri”

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO, “Atatürk ve Müzik” başlıklı Haftalık Olağan Konseri ; 10 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak.
  • Atatürk’ü Anma ve Eğitim Konseri ise; 11 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de Cennet Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

İDSO, “Atatürk ve Müzik” başlıklı Haftalık Olağan Konseri ; 10 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Atatürk’ü Anma ve Eğitim Konseri ise; 11 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de Cennet Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

Dilek Türkan (Soprano)

10 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde Şef Cihat Aşkın yönetiminde ve Dilek Türkan (Soprano),

Aykut Çınar’ın (Tenor)

Aykut Çınar’ın (Tenor) solist olarak yer alacakları konserde aralarında Selanik Türküsü, Manastırın Ortasında, Şahane Gözler, Yemen Türküsü, Cumhuriyet Marşı, Tarcan Zeybeği, Karadeniz Marşı, Sarı Zeybek, İzmir’in Kavakları, Yanık Ömer ve Vardar Ovası’nın da yer aldığı ATATÜRK’ün Sevdiği Şarkılar, Rumeli Türküleri, Aryalar, Halk Müziği Eserleri, Zeybekler ve Marşlar seslendirilecek.

Şef Cihat Aşkın

Cihat Aşkın’ın solist olarak da yer alacağı konserin ikinci yarısında ise Ulvi Cemal Erkin’in Köçekçe isimli eseri seslendirilecek.

Solist Hakan Ali Toker ( Piyano )

11 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de Cennet Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan, Cihat Aşkın yönetimindeki Hakan Ali Toker’in ( Piyano ) solist olarak katılacağı “Eğitim Konseri”nde ise; Konçerto Formatında Düzenlenmiş Türk Sanat Müziği Eserleri dinleyicileriyle buluşacak.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık: “Sanatseverleri Atatürk’ü Anma Konserlerimize davet ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ü Saygı ve Müzik dolu bir akşamla anacağız”dedi.

Program:

10 Kasım 2017 Cuma

Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi ( Atatürk ve Müzik ) – Saat: 20.00

  • ATATÜRK’ün Sevdiği Şarkılar, Rumeli Türküleri, Aryalar, Halk Müziği Eserleri, Zeybekler , Marşlar

11 Kasım 2017 Cumartesi

Cennet Kültür Merkezi ( Eğitim Konseri ) – Saat: 20.00

  • Konçerto Formatında Düzenlenmiş Türk Sanat Müziği Eserleri

*****

Önceki

10 Kasım Cuma GÜNÜN ETKİNLİĞİ

Sonraki

Atatürk’ü Özlüyor ve Saygıyla Anıyoruz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar