İDSO Leyla Gencer için Aya İrini’de

İDSO Leyla Gencer için Aya İrini’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri’nde Mayıs Ayının İkinci Konseri Aya İrini Müzesi’nde… Konserin Orkestra Şefi Antonio Pirolli…
  • 11 Mayıs Cuma İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ) Dünyaca Ünlü Soprano “ Leyla Gencer’i Anma Konseri ile müzikseverlere müzik dolu güzel bir akşam yaşatacak!
Şef Antonio Pirolli

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. 11 Mayıs Cuma akşamı Aya İrini Müzesi’nde saat 20.00’de başlayacak “ Leyla Gencer’i Anma Konseri”nde şef Antonio Pirolli,

solist Perihan Nayır Artan ( Soprano)

solist Perihan Nayır Artan ( Soprano), solist Nesrin Gönüldağ ( Mezzo Soprano ),

solist Fabian Lara ( Tenor )

solist Fabian Lara ( Tenor ), solist Suat Arıkan ( Bas ) dinleyicileriyle buluşurken, konserin ikinci yarısında orkestra, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Korosu’na eşlik edecek. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Korosu’nun şefliğini Emanuela Aymone yapacak.

solist Nesrin Gönüldağ ( Mezzo Soprano )

 

Konserde; Giuseppe Verdi’nin “ Requiem ”eseri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil, “ Aya İrini Müzesi’nde; 11 Mayıs Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz dünyaca ünlü soprano Leyla Gencer Anısına gerçekleştirilecek konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

solist Suat Arıkan ( Bas )

PROGRAM

  • Giuseppe Verdi “ Requiem ” ( * )

( * ) Giuseppe Verdi’nin dört solo ses, koro ve orkestra için yazdığı ünlü dini eserdir. Genellikle tüm Requiem’ler arasında en başarılısı olarak tanımlanan ve kiliseden çok konser sahnesinde yorumlanmak için bestelendiği iddia edilen bu dev eser doğumunu, bir diğer büyük İtalyan besteci olan Rossini’nin ölümüne borçludur. Giuseppe Verdi bu yapıtını, yazar Alessandro Manzoni (1785-1873) için bestelemiştir. Requiem’in ilk temsili, Manzoni’nin ölümünden tam bir yıl sonra, 22 Mayıs 1874’te, Verdi’nin yönetiminde Milano’nun St..Marco katedralinde verilmiştir.

*****

Önceki

11 Mayıs 2018 Cuma Günün Sergileri

Sonraki

12 Mayıs Cumartesi Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar