İDSO İsmet İnönü’yü Bir Konserle Anıyor

İDSO İsmet İnönü’yü Bir Konserle Anıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • Cuma akşamlarının klasiği İDSO DenizBank Konserleri bu hafta Fulya Sanat Merkezi’nde…
  • Bu Haftaki Konserin Orkestra Şefi Avi Ostrowsky olurken , solist piyanist Gökhan Aybulus oldu.

İDSO, T.C’nin İlk Başbakanı, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü anmak üzere 22 Aralık Cuma Akşamı Fulya Sanat Merkezi’nde Piyano Ziyafeti Sunacak.

Şef Avi Ostrowsky

22 Aralık Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde başlayacak olan İDSO DenizBank Konserlerinde, Şef Avi Ostrowsky yönetimindeki İDSO’nun eşlik edeceği piyanist Gökhan Aybulus dinleyicilerle buluşacak.

piyanist Gökhan Aybulus

Konserde; Sergei Rahmaninov’un “ Do Minör Piyano Konçertosu No. 2 Op. 18” ve Antonin Dvorak’ın “Senfoni No. 9” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık: “Bu haftaki konserimizde Cumhuriyet tarihimizin ilk Başbakanı ,ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü anacağız. Bu klasik müzik akşamında başarılı piyanistimiz Gökhan Aybulus’a eşlik ederek piyano ağırlıklı bir program icra edeceğiz. İstanbullu müzik ve sanatseverleri Fulya Sanat Merkezi’ndeki konserimizde görmek istiyoruz.” diyor.

PROGRAM :

  • Sergei Rahmaninov “Do Minör Piyano Konçertosu No. 2 Op. 18”
  • Antonin Dvorak “Senfoni No. 9”

Not: Bu haftaki konserde piyano sanatçısı olarak izleyeceğimiz Gökhan Aybulus geçtiğimiz hafta CKM’de gerçekleştirilen konserde son anda rahatsızlanan piyanistin yerine sahne almış ve son derece başarılı bir performans gerçekleştirmişti.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.