İDSO DenizBank “Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri” CRR’de

İDSO DenizBank “Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri” CRR’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO Denizbank Konserleri’nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu muhteşem bir müzik akşamıyla yaşanacak.

İDSO DenizBank Konserleri, 28 Ekim 2021 Perşembe akşamı saat 20.00’de, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle dinleyicilerine müzik ziyafeti sunacak.

orkestra şefi Hasan Niyazi Tura

İDSO DenizBank KonserleriCumhuriyet Bayramı Özel Konseri” ile müzikseverler yine muhteşem bir akşam yaşayacak. Ülkemizin başarılı besteci, keman virtüözü ve orkestra şeflerinden Hasan Niyazi Tura yönetimindeki konserde, İDSO DenizBank, dünyanın dört bir yanında eğitim alan, ödüller kazanan ve sesini duyuran bir sanatçı olan Burak Bilgili’ye ( Bas- Bariton ) eşlik edecek.

Bas- Bariton – Burak Bilgili

Cumhuriyetin her biri anıta dönüşmüş, birbirinden değerli bestecilerinden olan, müziğimizin ulu çınarları Ahmed Adnan Saygun, Yalçın Tura ve Hasan Ferit Alnar’ın vatan sevgisi kokan değerli eserleri, nesilden nesile aktarılan bir bayram coşkusuyla bir kez daha dinleyicilerle buluşacak.

Program:

  • Ahmet Adnan Saygun, “10 Halk Türküsü’nden Bozlak, Güvercin, Op.41”
  • Hasan Ferit Alnar, “İstanbul Süiti”
  • Ahmet Adnan Saygun, “10 Halk Türküsü’nden, Mavilim, Op.41”
  • Ahmet Adnan Saygun, “Üç Türkü’den Köroğlu Op.23”
  • Yalçın Tura, “Değişimler”

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “İDSO DENİZBANK Konser programımızda bu hafta Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünde tüm sanatseverleri bayram coşkusunu yaşamaya, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki konserimize davet ediyoruz. Bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım” diyor.

İDSO Denizbank konser biletleri www.biletinial.com dan temin edilebilir.

BİLGİ:

İDSO Denizbank konserlerinde sanatçıların, görevlilerin ve müzikseverlerin önleyici sağlık hizmetleri ve malzemeleri; BİR ADIM SAĞLIK şirketi ekiplerince sponsor olarak sağlanmaktadır. Cemal Reşit Rey Konser Salonu, %50 kapasiteyle kullanılmakta ve Maske-Mesafe-Hijyen kuralları eksiksiz uygulanmaktadır.

*****

Read Previous

Şişli Belediyesi, Türkiye Tarihine Tanıklık Daveti Yapıyor

Read Next

Ferhan Şensoy Bodrum’da Yaşatılıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: