Bodrum Antik Tiyatroda “Büyük Ev Ablukada”

Bodrum Antik Tiyatroda

“Büyük Ev Ablukada”

Haber : Erol Ünal

Bodrum Antik Tiyatro Konserleri ; 1 Ağustos Cumartesi günü saat: 21:15’de “Büyük Ev Ablukada” ile devam ediyor. Konserler bu sene koronavirüs tedbirleri altında gerçekleştiriliyor.

BÜYÜK EV ABLUKADA

Büyük Ev Ablukada 2008 yılında İstanbul’da kurulan bir müzik grubudur. Afordisman Salihins ve Canavar Banavar ile başlayan grup daha sonra “Full Faça” olarak nitelendirilen elektrikli haline gelmiştir. Afordisman Salihins, Bas Bariton, Bentek Sizhepiniz, Omçelik, Canavar Banavar, Galvaniz Gelbiraz ve Gelicem Nerdesin takma adlarına sahip üyeleri var. “Ay Şuram Ağrıyo” konserlerini Ay Şuram Hala Ağrıyo ismiyle albüme dönüştürmelerinin ardından, ilk resmi albümleri Full Faça’yı 2012’de yayımladılar. 2016’da şekilli mi şekilli yeni tarzları Fırtınayt ile elektronik dünyanın kapılarını ardına kadar araladılar. Bu kapıdan, 2017’de aynı isimli ikinci albümleri geçti. Büyük Ev Ablukada kendi şarkıları ve verdikleri konserlerle, internette paylaştıkları konser kayıtları ile kısa sürede tanınır hale gelmiştir.

İlk olarak “Ay Şuram Ağrıyo” adlı bir konser kaydı ve “Olmadı Kaçarız” adında bir albüm paylaşan grubun üyeleri konserlerde kendi isimleri yerine takma isimler kullanmaktadır.  Grup ismini Turgut Uyar ‘ın bir şiiri olan “Büyük Ev Ablukada” dan almıştır.  Grup 2012’de “Full Faça” albümünü 2017’de “Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo” albümünü yayınlamıştır.  Aynı yıl 6 Ekim’de 3. albüm “Fırtınayt” yayınlamıştır.

Fırtınayt aynı zamanda 2016’da yayınlanan “Hayaletler“, “Arayan Bulur” ‘un yeni kayıtlarını ve konser albümü olan “Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo“‘ daki “Evren Bozması” parçasının stüdyo kaydını da içermektedir. Albümler kendi kurdukları plak şirketi “Olmadı Kaçarız‘dan çıkmıştır. Grubun son projesi, Ezhel ile birlikte çıkardıkları “ne deve ne kush” parçasıdır. Parça “Olmadı Kaçarız” ve “Koal” şirketleri tarafından yayınlandı.

Birçok ünlü sanatçının sahneye çıkacağı Bodrum Antik Tiyatro Konserleri 2 Ağustos’ta “Ayta Sözeri”, 3 Ağustos’ta “Duman”, 8 Ağustos Cumartesi “Gazapizm”, 12 Ağustos’ta “Levent Yüksel”, 15 Ağustos Cumartesi “Mabel Matiz” ve 22 Ağustos’ta “Erol Evgin” konserleri ile devam edecek.

*****

Read Previous

TRT 2’de Ağustos’da Her Akşam Farklı Film

Read Next

1 Ağustos 2020 Cumartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: