7 Haziran Çarşamba GÜNÜN KONSERİ

7 Haziran 2017 Çarşamba

GÜNÜN KONSERİ

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

Asena Akan Quintet

Asena Akan: Vokal , Şenova Ülker: Trompet , Tolga Bedir: Klavye,

Volkan Hürsever: Kontrbas , Riccardo Marenghi: Davul

İstanbul doğumlu Asena Akan, müziğe beş yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda klasik keman eğitimiyle başladı. İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans diplomalarına sahip olan Akan, İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Caz müziğine olan tutkusu nedeniyle Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vocal ve teori çalışmaları yaptı.

2000 yılından günümüze birçok konser veren Asena Akan, rock, soul, flamenco, bossa nova ve caz dahil birçok stilde deneyim kazandı. 2013 yılında söz ve müzikleri kendisine ait dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü “İstanbul’un İzleri”, ‘Z Yapım’ Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Asena Akan’ın ikinci albümü “Golden Heart” ise Kasım 2016’da yayınlandı. Akan, beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vocal koçluğu yapmakta; İstanbul Modern ve Bilgi Üniversitesi’nde yaratıcı müzik atölyeleri düzenlemektedir.
Asena Akan Quintet, “İstanbul’un İzleri” ve “Golden Heart”tan besteler ve Brezilya cazının sevilen örneklerinden oluşan bir repertuvarla sahne alacak.

Akbank Sanat – Saat:20.00

Adres:İstiklal Caddesi No:8, Taksim,

Tam: 20 TL / Öğrenci: 10 TL

*****

Read Previous

7 Haziran Çarşamba İstanbul&Ramazan

Read Next

TGC Sedat Simavi Ödülü için başvuru başladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: