4 Şubat 2022 Cuma İDSO Konseri AKM’de

4 Şubat 2022 Cuma

İDSO Konseri AKM’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri’nde Şubat Ayının İlk Konseri; İstanbul AKM’de; Keman Sanatçısı Sophıe Heınrıch, Viyolonsel Sanatçısı Meehae Ryo Ve Piyano Sanatçısı Jıeun Lee sahne alacak.

4 Şubat 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konseri’ni, dünyanın dört bir yanından seçkin orkestralarla çalışan deneyimli Hollandalı şef Conrad Van Alphen yönetecek. Keman sanatçısı Sophie Heinrich, viyolonsel sanatçısı Meehae Ryo ve piyano sanatçısı Jieun Lee dinleyicilerle buluşacak.

şef Conrad Van Alphen

Uluslararası Müzik Ziyafeti…

İDSO DenizBank Konserleri’nde bu hafta dinleyiciler, Güney Kore’den Avusturya’ya değerli besteci ve solistlerin taçlandırdığı, uluslararası bir müzik ziyafetine tanıklık edecekler.

Sophie Heinrich – Keman

İlk olarak orkestra tarafından Güney Kore’nin önde gelen bestecilerinden Young Jo Lee’nin “Glory of Dawning” adlı eseri, daha sonra iki dev ismi bir araya getiren; büyük besteci Beethoven’ın, çağdaşı Goethe ile ortak emeğinin ürünü olan “Egmont Üvertürü” seslendirilecek.

Güney Koreli çellist Meehae Ryo ve piyanist Jieun Lee

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Denizbank Konserleri’nde; Son olarak ise; Beethoven’ın senfoni konçertant türünde bestelediği tek örnek olan “Üçlü Konçerto”ya Viyana Senfoni Orkestrası’nın başkemancısı Sophie Heinrich, Güney Koreli çellist Meehae Ryo ve Güney Koreli piyanist Jieun Lee hayat verecekler.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Program:

  • Young Jo Lee, “Glory Of Dawning”
  • Ludwig van Beethoven, “Egmont Üvertürü Op.84”
  • Ludwig van Beethoven, “Üçlü Konçerto”

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

*****

Önceki

4 Şubat 2022 Cuma Tiyatro Rehberi

Sonraki

‘mucize çocuk’ M. Ömer Güngören’den İmza Günü

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar