4 Mayıs 2018 Cuma Günün Konseri

4 Mayıs 2018 Cuma

Günün Konseri

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri’nde Mayıs Ayının İlk konseri Caddebostan Kültür Merkezi’nde… Konserin Orkestra Şefi Marco Tezza…
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 04 Mayıs Cuma Akşamı Keman Sanatçısı Remus Azoitei’ye eşlik edecek.
Orkestra Şefi Marco Tezza

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 04 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde ( CKM ) Orkestra Şefi Marco Tezza yönetiminde solist Remus Azoitei’ye ( Keman ) eşlik edecek.

Remus Azoitei ( Keman )

Konserde; Ludwig Van Beethoven’in “ Keman Konçertosu ” ve Franz Schubert’ ’in “ Bitmemiş Senfoni” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil, “ Caddebostan Kültür Merkezi’nde 04 Mayıs Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

PROGRAM

  • Ludwig Van Beethoven “ Keman Konçertosu ” ( * )
  • Franz Schubert “ Bitmemiş Senfoni” ( ** )

( * ) Ludwig van Beethoven 1806 yılında, yani 36 yaşındayken bestelediği tek keman konçertosunu kemancı Franz Clement (1780-1842) için yazmasına karşın, gençlik arkadaşı Stephan von Breuning’e ithaf etmiştir. Beethoven 1807’de eseri piyano konçertosu olarak da düzenlemiş ve Stephan von Breuning’in iyi bir piyanist olan eşi Julie’ye ithat etmiştir.

( ** ) Gerçek anlamda, öz ve biçim yönünden romantik olarak tanımlanan ilk senfonidir. Schubert’in bu eserin ilk iki bölümündeki görkemine eşdeğer esin perilerini bulamadığı için devamını yazmadığı söylenir. Oldukça içine kapanık bir kişilik olduğu bilinen ve bunu da müziğine yansıtan Franz Schubert‘in en cesur eseri olarak göze çarpar. “Bitmemiş Senfoni” bazı uzmanlara göre Schubert dehasının en saf, en yüce belirtisidir.

*****

Önceki

Pavlos Samios & Hatıralar

Sonraki

4 Mayıs 2018 Cuma Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar