30HaziranCumartesi Festivalde Bugün

30 Haziran 2018 Cumartesi

Caz Festivalinde Bugün

Haber : Kemal Gönüleri

Emirgan / İ S T A N B U L

Vitrin Matine: Ercüment Gül Quartet // Coşkun Karademir Quartet

Panellerle başlayıp konserlerle devam edecek bu etkinlikte, Vitrin’in misafiri delegeler ve yerli sektörden isimler iki farklı panelde Türkiye’deki müzik sektörü ve yerli sahnenin uluslararası arenaya nasıl açılabileceğine dair sohbet edecekler. Paneller hakkında ayrıntılı bilgi daha sonra açıklanacak. Gecenin ilk konserinde, Anadolu’nun kalplere dokunan mistik müziklerinden aldığı ilhamla kendi müziğini yaratan, bağlama ve kopuz üstadı Coşkun Karademir ve dörtlüsü sahneye çıkacak.

Bağlama ve kopuz tınılarının, duduk, çello ve perküsyonla birleşeceği bu performans, izleyenlere yoğun duygular yaşatacak. İkinci konserde ise bestelerinde cazın yanı sıra funk, caz, funk, fusion ve etnik unsurları birleştiren, Aniden ve Olmayan Film Müzikleri adlı iki başarılı albüm yayımlayan Ercüment Gül dörtlüsüyle beraber sahnede olacak.

Salon İKSV – Kapı açılış: 10.00

Coşkun Karademir Quartet – Saat:16.00

Ercüment Gül Quartet – Saat:17.15

Biletix – Bilet Fiyatları:

Numarasız Oturmalı – 50.00 TL

ÖNEMLİ NOT :

25. İstanbul Caz Festivali kapsamında 30 Haziran Cumartesi saat 16.00’da Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleştirileceği duyurulan Vitrin Matine panelleri ile Ercüment Gül Quartet ve Coşkun Karademir Quartet konserleri Salon İKSV’ye alınmıştır. Konser yarı oturmalı düzende yapılacaktır. Panellere katılım için http://rezervasyon.iksv.org/adresinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

*****

Erkan Oğur Quartet // Shahin Novrasli Trio

“Bugüne kadar dünyanın önemli caz sahnelerinde yer alan piyanist ve besteci Shahin Novrasli, Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki bu enfes gecenin ilk konuğu olarak huzurlarınıza çıkıyor. Egzotik ve yumuşak melodileri güçlü ve keskin armonilerle bezediği müziği, Shahin Novrasli’nin erken yaşta edindiği klasik müzik bilgisinin Azerbaycanlı kökenlerinden doğan geleneksel folk ilhamıyla kesişmesinin hayranlık uyandırıcı bir sonucu olarak izleyiciye ulaşıyor. Shahin Novrasli’den sonra festival sahnesini Erkan Oğur onurlandırıyor. İnsan olmanın hüznünü, müziğine içtenlikle damıtan, folk, caz, blues sanatçısı, klasik perdesiz gitarın mucidi ve üstadı Erkan Oğur, kendine has enstrüman hakimiyetiyle yine herkesin kalbine dokunacak muhteşem bir müzik deneyimi vadediyor. Erkan Oğur’un sahneye Can Çankaya, Matt Hall ve Turgut Alp Bekoğlu ile çıkacağı, bu dörtlünün enstrümanlarının eşsiz birlikteliği sayesinde duyguların coşkuyla dile geleceği bir yaz gecesi sizi bekliyor.”

Erkan Oğur Quartet

Erkan Oğur: Gitar, Can Çankaya: Piyano, Turgut Alp Bekoğlu: Davul, Matt Hall: Bas

Shahin Novrasli Trio

Shahin Novrasli: Piyano, Felipe Cabrera: Kontrbas, Josselin Hazard: Davul

Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, – Saat:19.30

Adres : Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan

Biletix – Bilet Fiyatları :

Numarasız Oturmalı – 133.50 TL

Ayakta Tam – 100.00 TL

Ayakta Öğrenci – 67.50 TL

*****

Önceki

TGC’nin 72. Kuruluş Yıldönümü kutlandı

Sonraki

30HaziranCumartesi Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar