30 Mart 2018 Cuma İDSO’dan Konser

30 Mart 2018 Cuma

İDSO’dan Konser

Haber : Kemal Gönüleri

Harbiye / İ S T A N B U L

  • İDSO Denizbank Konserleri bu hafta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda…
  • Mart ayının bu son  konseri’nde Orkestra Şefi Avi Ostrowsky…
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 30 Mart Cuma Akşamı Piyanist Toros Can’a eşlik edecek
Şef Avi Ostrowsky

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, bu hafta  30 Mart  Cuma akşamı saat 20.00’de  Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Orkestra Şefi Avi Ostrowsky yönetiminde  solist Toros Can’a (Piyano)  eşlik edecek.

solist Toros Can

Konserde;  Manuel De Falla’nın “ İspanyol Bahçelerinde Geceler” ve Hector Berlioz’un  “ Symphony Fantastique” eserleri icra  edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda             30 Mart Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz Mart ayının bu son konserinde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor. 

 PROGRAM :

  • Manuel De Falla “ İspanyol Bahçelerinde Geceler” ( * )
  • Hector Berlioz   “ Symphony Fantastique” ( ** )

* Eserin İlk yorumu 1916 yılında Madrid’de gerçekleştirilmiştir. İspanyol piyanisti Ricardo Vines’e adanmış, ilk defa gene onun tarafından yorumlanmıştır. Piyano, renk efektlerini zenginleştirmek için kullanılmıştır.

**  Fantastik Senfoni’nin ilk seslendirilmesi 1830 tarihinde  gerçekleşmiştir. Çalgısal bir eser, dramatik bütünlüğü olan, bir opera librettosunu andıran, belirli bir metin üzerine yazılmıştır.

*****

Önceki

30 Mart 2018 Cuma Günün Sergileri

Sonraki

ORHAN KEMAL İÇİN

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar