29 Mart 2019 Cuma İDSO Grand Pera Emek’te

29 Mart 2019 Cuma

İDSO Grand Pera Emek’te

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

Beyoğlu / İ S T A N B U L

  • İDSO Denizbank Konserleri’nde Mart Ayının Son Konseri Grand Pera Emek Sineması’nda… Konserin Orkestra Şefi Anastasios Symeonidis…
  • İDSO, 29 Mart 2019 Cuma Akşamı İstanbul Filarmoni Derneği Faruk Erengül Ulusal Piyano Yarışması Birincileri Genç Piyanistler Emir İlgen ve Salih Haşim Aktaş’a eşlik edecek .
Şef Anastasios Symeonidis

İDSO DenizBank Konserleri İstanbul’luları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor.

Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 29 Mart 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de “ Grand Pera Emek Sineması” nda Orkestra Şefi Anastasios Symeonidis yönetiminde İstanbul Filarmoni Derneği’nin 4-9 Mart günleri arasında düzenlediği Faruk Erengül Piyano Yarışması birincileri genç piyanistler Emir İlgen ve Salih Haşim Aktaş’a eşlik edecek.

Emir İlgen ( Piyano )

Konserde; Camille Saint-Saens’in “ Piyano Konçertosu No.2 ( 1&3 Bölüm )” , Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Piyano Konçertosu No.20 ( 1&3 Bölüm )”  ve Camille Saint-Saens’un “ Senfoni No.5 ‘ Reformation’ adlı eserleri icra edilecek.

Salih Haşim Aktaş ( Piyano )

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “ Beyoğlu Grand Pera Emek Sineması’nda 29 Mart 2019 Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde genç piyanistlerimizle birlikte klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız. Tüm sanatseverleri konserimizde görmek istiyoruz” diyor.

PROGRAM :

  • Camille Saint-Saens “ Piyano Konçertosu No.2 ( 1&3 Bölüm )” ( * )
  • Wolfgang Amadeus Mozart “ Piyano Konçertosu No.20 ( 1&3 Bölüm )” ( ** )

— ARA—

  • Felix Mendelssohn “ Senfoni No.5 ‘ Reformation’ “ ( *** )

( * ) Saint-Saens‘in 1868 yılında bestelediği 2 numaralı senfonik piyano konçertosu, çeşitli teknik zorluklarla bezenmiş, ve orkestra ile iç içe bir solo partisyon içerir. Orkestra partisinin piyanoya uyarlanması bestecinin iki piyano için uyarlamasını temel alır.

( ** ) Mozart‘ın 20 numaralı piyano konçertosu, 1785 yılında tamamlanmıştır. Tipik bir konçerto olarak üç bölümden oluşmaktadır.. Mozart’ın en sevilen ve çok sıklıkla icra edilen konçertosudur.

( *** ) Felix Mendelssohn tarafından1830 yılında yazılan senfonidir.Senfoni 4 bölümden oluşur. Mendelssohn’un son senfonisidir. “ Reformasyon Senfonisi” de denir.

*****

Read Previous

28 Mart 2019 Perşembe NDS’de KONSER

Read Next

29 MART 2019 C U M A Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: