29 Eylül 2023 Cuma İDSO Konserleri Başlıyor

29 Eylül 2023 Cuma

İDSO Konserleri Başlıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO Denizbank Konserlerinin yeni Sezonu 2023-2024 sezonu, 29 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de gerçekleşecek konserle, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) başlıyor.

“Sanata Evet” yaklaşımıyla DenizBank‘ın 19 yıldır desteklediği İDSO DenizBank Konserleri, şehrin sanat yaşamına damga vurmaya devam ediyor. İDSO DenizBank Konserleri’nin 2023-2024 sezonu 29 Eylül’de açılış konseri ile başlıyor.

29 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleşecek açılış konserinde, İDSO şef Gürer Aykal yönetiminde, keman virtüözü Cihat Aşkın‘a eşlik edecek.

Konserde ilk olarak ünlü Japon besteci Yasushi Akutagawa’nın (1925-1989) yaylı orkestra için “tripyque”i eseri, ardından değerli müzik adamı besteci Ulvi Cemal Erkin’in (1906-1972) Keman Konçertosu ve son bölümde bir dünya klasiği P.İ Tchaikovsky‘nin, Senfoni no4. eseri İDSO DenizBank konserinde icra edilecek.

İDSO Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Abacı; “Müziksever dostlarımızla bir sezona daha başlamanın mutlu heyecanı içindeyiz. Öncelikle ana sponsorumuz DenizBank olmak üzere, tüm destekçilerimize teşekkür ediyorum. Konserlerimizde daima bizlerle olan sanatsever dostlarımızla keyifli bir sezon geçirmeyi diliyorumdedi.

Program ;

  • Yasushi Akutagawa – “tripyque”
  • Ulvi Cemal Erkin – Keman Konçertosu
  • P.İ Tchaikovsky – Senfoni no4

*****

Önceki

Bodrum Türk Filmleri Haftası Başlıyor

Sonraki

Dr. Gürol Zırhlıoğlu’nun Bodrum Sergisi Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar