28 Ocak 2022 Cuma İDSO Gülsin Onay’a Eşlik Edecek

28 Ocak 2022 Cuma 

İDSO Gülsin Onay’a Eşlik Edecek

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri’nde Ocak Ayının Son Konserinde; Dünyaca Ünlü Piyanist Gülsin Onay sahne alacak

28 Ocak 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank konserini, başarılı besteci, keman virtüözü ve orkestra şeflerinden Hasan Niyazi Tura yönetecek. Konserde; dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay sahne alacak.

şef Hasan Niyazi Tura

Bu haftaki programda; Wolfgang Amadeus Mozart’ın konçerto ve senfonileri’nden oluşan bir seçki dinleyicilerle buluşacak.

Piyano’nun “ Harika Çocuğu” : Gülsin Onay

Piyano’nun “ Harika Çocuğu” : Gülsin Onay

“Harika çocuk” olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdürmüştür.Uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilmektedir. Ayrıca; besteci Ahmed Adnan Saygun‘un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanınmaktadır.

Saygun‘un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük etmiştir. Türkiye devleti tarafından verilen Devlet Sanatçısı unvanının sahibidir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solistidir ve Bilkent Üniversitesi’nin de sürekli sanatçısıdır. Ayrıca 2003 yılından beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi’dir.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart, “Piyano Konçertosu No:20”
  • Wolfgang Amadeus Mozart, “Senfoni No:40”

*****

Önceki

28 Ocak 2022 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

Kevin Horsley & “Sınırsız Hafıza”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar