27HaziranÇarşamba Festivalde bugün

27 Haziran 2018 Çarşamba

Caz Festivalinde bugün

Haber : Kemal Gönüleri

Maslak – Sarıyer / İ S T A N B U L

MELODY GARDOT Konseri

Melody Gardot için, müzik yapmak, boş bir tuvale renklerini savuran Jackson Pollock’un cesaretine sahip olmak demek. Yıllar önce başından geçen ağır trafik kazası sonrasında, kendi şarkılarını yazmaya başlayarak, bu şarkılarla hayata tutunan Melody Gardot, aynı zamanda müziğin iyileştirici gücüne de sonsuz inanıyor. Aradan geçen 13 yıl içinde yayınladığı, dünya çapında büyük başarılar kazanan albümleriyle kendi kitlesini yaratması da bu inancın belki de en güzel sonucu. Melody Gardot’nun karizması, duyuları kategorilere sığmadan sarmalayan derinlikli müziği, derinlerden kendini hissettiren Philadelphia yansımaları, etkileyici vokali ve açıklıkla paylaştığı sahici hikâyelerinin muhteşem bir kombinasyonu. İlk kez 2009 yılında İstanbul Caz Festivali’nde ağırladığımız sanatçıyı İstanbullu izleyicinin karşısına tekrar çıkaracak olmanın mutluluğu ve heyecanı ise bize düşüyor.

Volkswagen Arena – Kapı açılış: 20.00 – Konser: 21:00

Adres : UNIQ İstanbul – Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4 Sarıyer

Biletx – Bilet Fiyatları :

1. Kategori – 198.00 TL

2. Kategori – 165.00 TL

3. Kategori – 133.50 TL

4. Kategori – 100.00 TL

5. Kategori – 83.50 TL

Öğrenci – 67.50 TL

Etkinlik oturmalı düzende gerçekleşecektir.

Bu etkinlikte 7 yaş sınırı vardır.

*****

Şişhane / İ S T A N B U L

ÇAĞRI SERTEL Konseri

Çağrı Sertel’in, henüz 12 yaşındayken, klavyeyle başlayan müzik ilgisi, lisede kendi şarkılarını yazma heyecanıyla devam etti ve Bilgi Üniversitesi’nde Aydın Esen, Ricky Ford, Donovan Mixon, Cengiz Baysal, Can Kozlu ve Selen Gülün ile geçirdiği yıllarla perçinlenerek güçlü bir kariyere dönüştü. 2010 yılında, ilk albümü Newborn ile bestelerini dinleyiciyle buluşturan Çağrı Sertel, 2017’de yayınladığı ikinci albümü Instant’ta, özgür melodilerini saksofonda Engin Recepoğulları, gitarda Sarp Maden, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Volkan Öktem eşliğinde sundu. Salon’daki bu festival akşamında, modern caz ve progresif çizgisinin yanı sıra etnik unsurlar da barındıran Instant’tan parçalarla karşımıza çıkacak, caz piyanisti, besteci, aranjör ve yapımcı kimlikleriyle tanıdığımız Çağrı Sertel’in belli bir armonik yapıya kendini kilitlemeyen müziği, onun hayata dair söylemek istediklerinin ustalıklı dışavurumu niteliğinde. 23.30’da Çağrı Sertel sahneye çıkmadan önce ise Lara Di Lara ve Levni’nin yepyeni projesi Alike Places, indie R&B, IDM ve hip-hop kıyılarında gezinen sesler olarak cereyan edecek.

Salon İKSV – Kapı açılış: Saat :21.30

Alike Places: Saat:22.00

Çağrı Sertel “Instant”: Saat: 23.30

Adres : Sadi Konuralp Cad. No: 5 Şişhane

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. 18 yaş altındakiler, hiçbir koşulda, ebeveyn refakatinde olsalar dahi etkinlik alanına alınmayacaktır.

Etkinlik ayakta düzende gerçekleşecektir.

Biletx – Bilet Fiyatları :

Ayakta Tam – 56.00 TL

Ayakta Öğrenci – 34.00 TL

*****

Önceki

Bodrum’daki Karma Sergi Çok Beğenildi

Sonraki

27HaziranÇarşamba Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar