27 Şubat 2019 Çarşamba SO’NSUZ 10 YIL Konseri

27 Şubat 2019 Çarşamba

SO’NSUZ 10 YIL Konseri

Haber : Kemal Gönüleri

Burhan Şeşen’in henüz 26 yaşında aramızdan ayrılan, yaşamı boyunca hayata ve her canlıya sevgisinin yanı sıra gösterdiği saygıyla da hatırlanan müzisyen oğlu Serhan Şeşen’in doğum günü 27 Şubat, artık ‘Yaşama Saygı Günü’ olarak kutlanacak. Aynı gün Serhan Şeşen adına yapılacak ‘O’nsuz On Yıl’ etkinliğinde Cahit Berkay’dan Metin Özülkü’ye birçok ünlü isim sahne alacak. Etkinlikten elde edilen gelir ile Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği tarafından maddi gücü olmayan öğrencilere burs verilecek.

3 Aralık 2008‘de henüz 26 yaşındayken aramızdan ayrılan müzisyen Serhan Şeşen’in doğum günü 27 Şubat, artık ailesi ve adına kurulan Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği tarafından ‘Yaşama Saygı Günü’ olarak kutlanacak.

Serhan Şeşen

‘Herkesten destek bekliyoruz’

Yaşamı boyunca çevresindeki her canlıya inanılmaz bir sevgi ve saygıyla yaklaşan Serhan Şeşen’in adıyla özdeşleşecek böyle bir gün için herkesten destek beklediklerini belirten Serhan Şeşen’in babası, Grup Gündoğarken’in usta ismi Burhan Şeşen, “Son zamanlarda giderek artan kadına şiddet, çocuklara cinsel taciz, hayvanlara kötü muamele, çevreye ve doğaya duyarsızlık şeklinde özetlenebilecek, direkt yaşama saygısızlık doğrultusunda nitelendirilebilecek kişisel ve toplumsal bozulmaya dikkat çekmek için 27 Şubat’ı ‘Yaşama Saygı Günü’ ilan etmeye karar verdik. Yaşama Saygı Günü’nün Türkiye’de ve dünyada eş zamanlı kutlanması için hem siyasi iradeden hem sanatçılardan hem de kamuoyundan destek bekliyoruz” dedi.

Burhan-Serhan-Sesen

 

Konser geliri öğrencilere burs olacak

İlk aşamada 27 Şubat günü tüm sosyal medya kullanıcılarının gönderilerinin altına #27ŞubatYaşamaSaygıGünü etiketini koymalarını rica eden Şeşen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı günün akşamında saat 20:30’da Kozzy Gazanfer Özcan Gönül Ülkü Sahnesi’nde Nebil Özgentürk’ün belgeseli, Damla Özen ve Burak Demir’in sunumuyla gerçekleştireceğimiz ‘O’nsuz On Yıl’ etkinliği ile Serhan’ın doğum gününü kutlayacağız. Bu önemli günde sahnede bizi Belkıs Akkale, Bora Öztoprak, Cahit Berkay, Dilhan Şeşen, Ezgi Aktan, Grup Gündoğarken, Gülcan Altan, Gürol Ağırbaş, Hüseyin Turan, Hüsnü Arkan, İlhan Şeşen, Metin Özülkü, Onur Akın ve Tolga Sağ şarkılarıyla yalnız bırakmayacaklar. Konserden elde edilen gelir, derneğimiz tarafından maddi gücü olmayan öğrencilere burs olarak dağıtılacak. Ayrıca birçok sanatçı arkadaşımız da şimdiden yolladıkları videolar ile Serhan’ın doğum gününü kutlamaya başladılar. Bu videoları da etkinliğimizde izleyeceğiz.”

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

27 Şubat 2019 Çarşamba Günün Sergileri

Read Next

Adana’dan Dünyaya Kapı Açan; Aytaç Arman Öldü!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: