26 Ocak 2018 Cuma İDSO CKM’de

26 Ocak 2018 Cuma

İDSO Konseri CKM’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • Cuma akşamlarının vazgeçilmez bir klasiği haline gelen İDSO DenizBank Konserleri, bu hafta Caddebostan Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşuyor…

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Orkestra Şefi Lior Shambadal yönetiminde 26 Ocak Cuma Akşamı saat 20.00 de başlayacak olan konserde  Çellist Yılmaz Bişer’e eşlik edecek.

Konserde; Aram Haçaturyan’ın “Çello Konçertosu” ve Johannes Brahms’ın “ Senfoni No.4 ” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Caddebostan Kültür Merkezi’nde 26 Ocak Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimizde görmek istiyoruz” diyor.

PROGRAM

  • Aram Haçaturyan “Çello Konçertosu”
  • Johannes Brahms “ Senfoni No.4 ”

İDSO – İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası‘nın Medya Takip ve Planlama işlerini yürüten ünlü BEZE Group Kurucusu ve Başkanı Bengü Bilik‘ten İDSO hakkında elde edinilen Kurumsal bilgilerışığında :

İDSO – İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Müdür; Sezai Kocabıyık Müdür Yardımcısı; Hülya Özalaşar

Program Koordinatörü; Bülent Evcil Orkestra Şefi; Ender Sakpınar

İDSO Yönetim Kurulu:

Ender Sakpınar, Sezai Kocabıyık, Hülya Özalaşar, Bülent Evcil, Erkut Gökgöz, Timuçin Abacı

Temeli 189 yıl önce 1827’de Donizetti Paşa’nın kurduğu Mızika-i Humayun Orkestrası’na dayanan İstanbul Belediyesi Şehir Orkestrası, besteci Cemal Reşit Rey yönetiminde 1945 yılında kuruldu.1972 yılında ise Kültür Bakanlığı’na bağlanarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası adını aldı. İstanbul’un müzik yaşamında önemli bir yeri olan İDSO, Orkestra şefi Prof. G.E. Lessing ve müdür Mükerrem Berk döneminde düzenli konserler vermeye başladı. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı solistlere eşlik eden İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, yurtiçi turnelerin yanı sıra Türk sanat ve kültürünü yurtdışında da başarıyla temsil etti. İstanbul, Ankara, Bratislava ve Patras uluslararası festivallerinde konserler gerçekleştirdi. İspanya, İtalya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Avusturya, Yunanistan ve ABD’nin Memphis kentinde açılan “Muhteşem Süleyman” sergisinde konserler verdi. Münih’te “Europa Musicale” Festivali’nde ve Yunanistan’da Atina Festivali’nde Türkiye’yi temsil etti. Bulgaristan’a yapılan 15 günlük turnenin yanı sıra, Japonya’ya Asya Orkestralar Haftası’nın açılış konserini vermek üzere davet edildi ve büyük başarı kazandı. Mısır’ın Kahire ve İskenderiye kentlerindeki konserleriyle de büyük takdir alan İDSO, ayrıca Almanya İspanya ve İtalya turnelerini gerçekleştirdi.

www.idso.gov.tr:

BEZE Group

Kurucu&Başkan Bengü Bilik – 0532 216 69 43 – bengubilik@bezegroup.org

Hakan Özmen – 0532 600 28 73 – info4@bezegroup.org

http://www.bezegroup.com.tr/

*****

Read Previous

26 Ocak 2018 Cuma Tiyatro Rehberi

Read Next

26 Ocak 2018 Cuma Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: