13TemmuzCuma Caz Festivalinde Bugün

13 Temmuz 2018 Cuma

Caz Festivalinde Bugün

Haber : Kemal Gönüleri

Beykoz / İ S T A N B U L

Knower // BCUC

“Bugüne kadar Kamasi Washington, Ibeyi, JUNUN, Bokante gibi isimlerle modern cazın dönüşümüne sahne olan ve son yıllarda festivalin en sevilen mekânlarından birine dönüşen Beykoz Kundura’da yine son yılların en heyecan verici isimleri art arda sahne alacak. Etkinliğin ön grubu, enerjik ve eşsiz funk, afro punk titreşimleri ve saykedelik tınılarıyla örülü müziğiyle BCUC. Güney Afrikalı grup, Nisan ayında çıkardıkları yeni albümleri Emakoshini’den şarkılarla epik bir ambiyans yaratacak.

Gecenin kapanışında ise baş döndürücü dinamizmi ile dinleyenleri kendine hayran bırakan elektronik müzik ikilisi Knower sahnede olacak. YouTube’a yükledikleri videolarla ilk kez 2010’da keşfedilen Louis Cole ve Genevieve Artadi’nin dehalarını buluşturduğu Knower’ın elektro-pop, funk ve cazı daha önce hiç deneyimlemediğimiz bir özgünlükle ve hipnotik bir etkiyle iç içe geçirdikleri parçaları müzik dağarcığınızda yepyeni bir klasör açacak. Cazın dans pistine taşınacağı bu gecede yerinizde duramayacaksınız.”

Kamufle (DJ SET)

Bugüne kadar Kamasi Washington, Ibeyi, JUNUN, Bokante gibi isimlerle modern cazın dönüşümüne sahne olan ve son yıllarda festivalin en sevilen mekânlarından birine dönüşen Beykoz Kundura’da yine son yılların en heyecan verici isimleri art arda sahne alacak. Tekneden inenleri mekânın bol oksijenli atmosferinde karşılayacak isim, bu geceye özel hazırladığı DJ set ile yerli hip-hop sahnesinin son zamanlarda en gözde isimlerinden Kamufle olacak. Ardından enerjik ve eşsiz funk, afro punk titreşimleri ve saykedelik tınılarıyla örülü müziğiyle BCUC sahneyi devralacak. Güney Afrikalı grup, Nisan ayında çıkardıkları yeni albümleri Emakoshini’den şarkılarla epik bir ambiyans yaratacak. Gecenin kapanışında ise baş döndürücü dinamizmi ile dinleyenleri kendine hayran bırakan elektronik müzik ikilisi Knower sahnede olacak. YouTube’a yükledikleri videolarla ilk kez 2010’da keşfedilen Louis Cole ve Genevieve Artadi’nin dehalarını buluşturduğu Knower’ın elektro-pop, funk ve cazı daha önce hiç deneyimlemediğimiz bir özgünlükle ve hipnotik bir etkiyle iç içe geçirdikleri parçaları müzik dağarcığınızda yepyeni bir klasör açacak. Cazın dans pistine taşınacağı bu gecede yerinizde duramayacaksınız. 

Beykoz Kundura

20:00 Kapı Açılış

21:00 BCUC Konseri

22:45 Knower Konseri

Adres : Yalıköy, Süreyya İlmen Caddesi No:1, Beykoz

Biletix – Bilet Fiyatları:

Ayakta Tam – 83.50 TL

Ayakta Öğrenci – 50.00 TL

Beykoz Kundura’ya gidecek Dentur Avrasya motorları

Kadıköy
Kalkış yeri: Balon ve Turyol iskelesi arasında kalan noktadan
Kalkış saati: 18.30

Beşiktaş
Kalkış yeri: Dentur Avrasya Beşiktaş iskelesi
Kalkış saati: 19:00

Etkinlik bitiminde Dentur Avrasya tekneleri Beşiktaş ve Kadıköy’e dönüş seferleri yapacaktır.

*****

Read Previous

Viyana’ dan sevgilerle

Read Next

13 Temmuz Cuma Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: