13 Nisan 2018 Cuma İDSO Fulya Sanat’ta

13 Nisan 2018 Cuma

İDSO Fulya Sanat’ta

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri’nde bu haftanın konseri Fulya Sanat Merkezi’nde… Konserin solisti başarılı flüt sanatçısı Bülent Evcil…
  • İDSO, 13 Nisan Cuma akşamı flüt sanatçısı Bülent Evcil ve ressam Tiina Osara’ya eşlik edecek.

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor.

Orkestra Şefi Patrick Gallois

Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 13 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde Orkestra Şefi Patrick Gallois yönetiminde; solist Bülent Evcil’e ( Flüt ) eşlik edecek. Bülent Evcil, Aram Haçaturyan’ın Flüt Konçertosu (*) eserini seslendirecek.

solist Bülent Evcil ( Flüt )

Konserin ikinci yarısında ise Tiina Osara, Jean Sibelius’un 1. Senfonisi (**) eşliğinde izleyiciler için canlı olarak resim çizecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Fulya Sanat Merkezi’nde 13 Nisan Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

Ressam Tiina Osara

 

PROGRAM

  • Aram Haçaturyan “ Flüt Konçertosu” ( * )
  • Jean Sibelius “Senfoni No.1” ( ** )

( * ) Aram Haçaturyan‘ın, önce keman konçertosu olarak yazdığı ve daha sonra Jean Pierre Rampal’ın ricası üzerine yine Rampal tarafından flüt uyarlaması yapılan konçertosu.

( ** ) Yapıt, ondokuzuncu yüzyılın senfonik anlayışını yansıtır. Özgürlük mücadelesinden mutluluk ve barışı da içeren renkler taşır. Çaykovski’nin senfonilerindeki gibi, dramatik, gerilimli, heyecan dozunda abartmalı, dinleyiciyi etkileme, bir renk ve duygu dünyası yaratma amaçlarını önde tutar.

*****

Önceki

13 Nisan 2018 Cuma Piramid’te Panel

Sonraki

13 Nisan 2018 Cuma Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar