10 Mart Cuma GÜNÜN KONSERİ

10 Mart 2017 Cuma

GÜNÜN KONSERİ

Haber : Kemal Gönüleri

İ S T A N B U L

 

İDSO Denizbank konserinde Çetin Emeç’i Anma Konseri

İDSO Denizbank konserinde gazeteci Çetin Emeç aramızdan ayrılışının 27. yılında sevgi, saygı ve özlem dolu muhteşem bir konserle anılacak. CKM’de saat 20.00’de başlayacak “Çetin Emeç’i Anma Konseri” nde; Orkestra Şefi Jessica Cottis, Solistler: Dag Jensen (Fagot), Bruno Schneider (Korno), Sezai Kocabıyık (Obua) ve Kilian Herold (Klarinet) müzikseverlerle buluşacak.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık “10 Mart Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde usta gazeteci Çetin Emeç’i sevgi, saygı ve özlemle anacağız. Tam 27 yıl önce bir suikast sonucu aramızdan ayrılan Çetin Emeç’i anacağımız bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” diyor.

Sanatçıları Tanıyalım:

  • Jessica Cottis: İngiliz basınında “mutlaka görülmesi gereken”, şeklinde ifade edilen Jessica Cottis, genç jenerasyonun gelecek vaat eden orkestra şeflerinden biri olarak hızla uluslararası ün kazanmaktadır. Jessica Cottis, Glasgow New Music Expedition müzik grubunun orkestra şefidir.

  • Dag Jensen: Oda müziği Norveçli fagot sanatçısı Dag Jensen’in sanatsal aktivitelerinde önemli bir yere sahiptir. Yurt içinde ve dışında birçok önemli festivale düzenli olarak davet edilmektedir. 2009 yılından bu yana Oslo’daki Norveç Müzik Akademisi’nde fagot profesörü olarak görevine devam etmektedir.

  • Bruno Schneider: İsviçreli ünlü korno sanatçısı ve şef Bruno Schneider; dünyanın en ünlü konser salonlarında solo korno sanatçısı olarak performanslarıyla göz doldurmuş olup ayrıca sıradışı bir solist olarak dünyaca ünlü birçok Oda Orkestrası’nın eşlik ettiği bir yıldızdır.

  • Sezai Kocabıyık: The British Council tarafından düzenlenen “Yılın Genç Müzisyeni” yarışmasının birincisi olan ve önemli obua sanatçılarıyla çalışarak, kendini geliştirme şansı bulan Sezai Kocabıyık; halen başta İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve İstanbul Borusan Filarmoni Orkestrası Obua grup şefliğinin yanı sıra birçok orkestra ve oda müziği topluluğunun da üyesidir. Andante dergisinin 2016 yılı “Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu” ödülünü kazanmıştır.

PROGRAM

Wolfgang Amadeus Mozart: Sihirli Flüt Uvertürü
Wolfgang Amadeus Mozart : Mi Bemol Majör Sınfonıa Concertante, K 364
Rıchard Strauss : Aus Italıan

Ckm – Caddebostan Kültür Merkezi-Saat:20.00

Adres:Bağdat Caddesi Haldun Taner Sok. No:11 Kadıköy

*****

Önceki

Çekirdek Sanat’tan 8 Mart Sergisi

Sonraki

10 Mart Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar