1 Aralık 2022 Perşembe İDSO AKM’de

1 Aralık 2022 Perşembe

İDSO AKM’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • Fingal’in Mağarası ve Peri Masalı’na müzikle yolculuk

DenizBank’ın 18 yıldır desteklediği İDSO, müzikseverleri 1 Aralık’ta Almanya ve Çekya’dan iki büyük besteci, Mendelssohn ve Joseph Suk’un eserleriyle buluşturuyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) DenizBank Konserleri, 2022’in son ayının ilk gününde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Alman besteci Felix Mendelssohn ve Çek besteci Joseph Suk’un üç eseri 1 Aralık Perşembe günü AKM Tiyatro Salonu’nda yankılanacak. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) DenizBank Konserleri kapsamındaki dinleti şef Charles Olivieri Munroe yönetiminde, İDSO’nun başkemancısı Jülide Yalçın solistliğinde gerçekleşecek.

Müzikal yolculuk büyük besteci Mendelssohn’un, İskoçya’daki gizemli doğa harikası Fingal Mağarası’ndan etkilenerek bestelediği aynı adlı uvertürü ile başlayacak. Ardından müzikseverler keman literatürünün en parlak ve en sevilen eserlerinden biri olan Mendelssohn’un Keman Konçertosu’nu dinleyecek. Bu esere, yaşamı boyunca sayısız başarıya ve ödüle imza atmış olan, İDSO’nun başkemancısı Jülide Yalçın hayat verecek.

Son olarak ise Dvořák’ın “Cennetin müziği” sözleriyle övdüğü Joseph Suk’un Peri Masalı Süiti konserde yer alacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) DenizBank Konserleri’nin bu unutulmayacak konserinin biletleri Biletinial’dan temin edilebilir.

1 Aralık 2022 Konseri

AKM Tiyatro Salonu – Saat: 20:00

Şef: Charles Olivieri Munroe

Solistler: Jülide Yalçın, Keman

Program

  • F.Mendelssohn, Fingal’in Mağarası Uvertürü
  • F.Mendelssohn, Keman Konçertosu

Ara

  • J.Suk, Peri Masalı

*****

Önceki

1 Aralık 2022 Perşembe Günün Sergisi

Sonraki

BÜMED’in “Hâller | Hayaller”i the Marmara Pera’da

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar