Renkli Dyologlar’da Gastronomi Konuşulacak

Renkli Dyologlar’da

Gastronomi Konuşulacak

Haber : Kemal Gönüleri

  • Renkli Dyologlar’da Bu Haftanın Teması Gastronomi; Konukları Alparslan Baloğlu ve Yılmaz Değer…

DYO’nun, AURA İSTANBUL (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi) işbirliği ile gerçekleştirdiği, Türkiye’nin Renkleri ile Renkli DYOloglar söyleşi serisinin bu haftaki konukları kitap yapımcısı, akademisyen Alparslan Baloğlu ile mimar Yılmaz Değer.

Söyleşi, 13 Ağustos Perşembe saat 12.00’de DYO Boya’nın YouTube hesabından canlı yayımlanacak.

Türk boya sektörünün köklü markası DYO, toplumun estetik ve entelektüel değerlerinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. DYO’nun, AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirdiği söyleşi serisinde derin bilgileri ve geniş ilgi alanlarıyla öne çıkan isimler yer alıyor. Bu seride, konuşmacılar; gastronomiden seyahate, felsefeden edebiyata, arkeolojiden çağdaş sanata, müzikten mimariye, modadan tasarıma, uygarlıklardan renk bilimine kendi disiplinleri içerisinde sahip oldukları özgün bakış açılarıyla “renk” kavramını düşündürücü bir şekilde yeniden tanımlıyor.

Her hafta DYO Boya’nın YouTube sayfasından canlı yayımlanan söyleşilerde birbirinden değerli konuşmacılar, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkleri farklı yönlerden ele alıyor. Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri’nin bu haftaki konukları, kitap yapımcısı, akademisyen, lezzet avcısı Alparslan Baloğlu ile mimar Yılmaz Değer. Konuklarla gastronomiden Türkiye’nin lezzet duraklarına, sanattan kendi eserlerine çok renkli bir sohbet bizleri bekliyor.

“Türkiye’nin Renkleri”nden ilham alarak, farklı disiplinler ile rengi yeniden tarif eden canlı sohbet serisinin yeni bölümü, 13 Ağustos Perşembe günü saat 12’de DYO Boya’nın Youtube kanalından canlı yayımlanacak.

 

*****

Read Previous

11 Ağustos 2020 Salı Günün Sergileri

Read Next

Koronavirüsü hafife alanlar mutlaka izleyin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: