Öncü Kadınlarımız Sergisi-Söyleşi

ÖNCÜ KADINLARIMIZ Sergisi-Söyleşi

Haber : Kemal Gönüleri

İSTANBUL; Koşuyolu Gönüllü Evi‘nde ÖNCÜ KADINLARIMIZ proje sergisi tanıtım söyleşisi yapılacaktır.

Kalıcı ve gezici müze olarak hazırlanan ÖNCÜ KADINLARIMIZ proje sergisi, Türkiye tarihinde iz bırakmış öncü kadınları yaşatmak, yeni nesillere tanıştırmak amacını taşıyor. Tarihimize isimlerini altın harflerle yazdırmış, ilklere öncülük etmiş kadınların; usta sanatçılar tarafından yeniden yorumlanarak özgün teknikleriyle resmedildiği bir kurguyla ele alınıyorlar. Kahraman kadınlar( Nene Hatun, Satı Kadın, Kara Fatma, Şerife Bacı); ilk meslek sahibi kadınlar ( Dr. Safiye Ali, Muhtar Gül Esin, Heykeltraş Sabiha Bengütaş, Avukat Süreyya Ağaoğlu; ilk sanatçı kadınlar (Afife jale, Semiha Berksoy, İdil Biret, Suna Kan); başarı öyküleri izlenmeye değer ilkler (Sabiha Gökçen, Keriman Halis, Mihri Müşfik) gibi 50 tablo görsel bir sunum oluşturuyor.

Küratör, ressam Ülkü Cılızoğlu’nun projesi olan sergi, 40 ressam arkadaşının katkılarıyla 22. sergisini Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Karikatür Evi Sanat Galerisi’n de açmaya hazırlanmaktadır.

Moderatörlüğünü serginin basın danışmanı Harika Ören‘in üstlendiği etkinlik, 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü Saat 12.00-14.00 de gerçekleşecektir.

Adres: Koşuyolu Gönüllü Evi Mehmet Afkan Sokak, No: 2, Koşuyolu,

*****

Önceki

Gültekin ÇİZGEN Fototrek Fotograf Merkezi’nde

Sonraki

16 Mayıs Çarşamba Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar