31 Mart Cumartesi Ayfer Tunç’la söyleşi

31 Mart 2018 Cumartesi

Ayfer Tunç ile Söyleşi

Haber : Kemal Gönüleri

Caddebostan /  İ S T A N B U L

Ayfer Tunç ile Yeni Roman Yeni Kelimeler

Konuşmacılar:

Yazar Ayfer Tunç, Kademisyen,Yazar Handan İnci

Ayfer Tunç yeni romanında arkadaşlığı, aşkı, sadakati, aile bağlarını, sırları, yalanları, umudu, acıyı ve kaderi sorguluyor. Ayfer Tunç, büyük ses getiren romanı Dünya Ağrısı’ndan dört yıl sonra yazdığı yeni romanı “Âşıklar Delidir Ya da Yazı Tura” üzerine sohbet edilecek.

CKM – Caddebostan Kültür Merkezi-Saat:15.00

Adres : Bagdat Caddesi Haldun Taner Sokak No:11 Caddebostan

Ayfer Tunç Kimdir?

1964’te Adapazarı’nda doğan Ayfer Tunç, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 1989’da yayımlanan Saklı isimli ilk öykü kitabıyla Yunus Nadi Öykü Armağanı’nı kazanan Tunç, Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek adlı yapıtı ile de Balkanika Ödülü’nü kazandı ve bu kitabı 6 Balkan diline çevrildi. Diğer öykü kitapları Magara Arkadaşları, Aziz Bey Hadisesi ve Taş-Kâğıt Makas’tır. Taş-Kâğıt-Makas’ın içinde yer alan kısa romanı Suzan Defter’i 2013’te; Aziz Bey Hadisesi’ndeki kitaba adını veren eseri ise 2014’te bağımsız olarak yayımladı. Bu iki kitapta yer alan diğer kısa öyküleri, Kırmızı Azap ismiyle kitaplaştırdı. Sait Faik’in öykülerinden hareketle TRT için yazdığı Havada Bulut adlı senaryosu 2002’de, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından uyarladığı 72. Koğuş adlı senaryosu 2010’da çekildi. Yazarın Kapak Kızı (1992), Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi (2009), Yeşil Peri Gecesi (2010) ve Dünya Ağrısı (2014) adlı romanlarının yanı sıra, Memleket Hikâyeleri (2012) adlı anı-öykü kitabı, Bir Mâniniz Yoksa Annemler Size Gelecek (2001), “Ömür Diyorlar Buna” (2007) adlı yaşantı kitapları, Oya Ayman’la birlikte yazdığı İkiyüzlü Cinsellik (1994) adlı bir inceleme kitabı ve Harflere Bölünmüş Zaman adlı bir e-kitabı vardır.

*****

Önceki

31 Mart Cumartesi Tiyatro Rehberi

Sonraki

31 Mart Cumartesi Günün Konferansı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar