24 Ağustos 2021 Salı Günün Söyleşisi

24 Ağustos 2021 Salı Günün Söyleşisi

Haber : Kemal Gönüleri

  • Renkli DYOloglar Söyleşilerinin Bu Haftaki Konukları Mimar Emre Arolat ve Prof. Dr. Ece Ceylan Baba

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO’nun AURA İstanbul iş birliğiyle gerçekleştirdiği ve renklerin farklı disiplinlerin bakış açısı ile ele alındığı Renkli DYOloglar “Türkiye’nin Renkleri” canlı yayın söyleşisi, Emre Arolat Architecture Kurucu Ortağı Mimar Emre Arolat ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ece Ceylan Baba ile devam ediyor.

Sohbet, 24 Ağustos Salı günü Saat 20.00’de 

Her hafta DYO Boya’nın YouTube sayfasından canlı yayımlanacak söyleşilerde birbirinden değerli konuşmacılar, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkleri farklı yönlerden ele alıyor. Canlı yayınlar ve kayıtlı söyleşiler DYO Boya’nın http://youtube.com/dyoboyalari YouTube kanalı üzerinden takip edilebiliyor.

Türkiye’nin Ünlü Mimarları; Emre Arolat

Galatasaray Lisesi’nin ardından MSGSÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir dönem yurt dışında çalışan Emre Arolat, yurda döndükten sonra on yedi yıl Şaziment ve Neşet Arolat tarafından kurulan Arolat Mimarlık Ofisi’nde çalıştı. 2004 yılında Gonca Paşolar ile kurduğu EAA-Emre Arolat Architecture’de Ana Tasarım Sorumlusu olarak, dünyanın farklı coğrafyalarında mimari projeler üretmeyi sürdürmektedir.

Çeşitli üniversitelerde stüdyo yöneticiliği, pek çok kez jüri üyeliği ve birçok eğitim ve kültür kurumunda konferanslar veren Arolat, katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda kazandığı ödüllerin yanı sıra, Londra Tasarım Müzesi Yılın Tasarımları Ödülü, RIBA-İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü Uluslararası Mükemmellik Ödülü, Sanatta Üstün Başarı Ödülü gibi prestijli ödüllerin sahibidir. 2013 yılında RIBA- İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü üyesi olan Arolat, 2019 yılında Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından, AIA Onursal Üyelik Programı tarafından Onursal Üye olarak seçildi. 2017 yılından beri Aga Khan Mimarlık Ödülü Yürütme Komitesi üyesidir.

3 Kitap Yazarı, Akademisyen ve Mimar; Prof. Dr. Ece Ceylan Baba

Ankara’da doğan Prof. Dr. Ece Ceylan Baba, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde lisans, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını yaptıktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde doktorasını tamamlamıştır. 2021 yılında profesör olan Ece Ceylan Baba, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi’dir.

Mayıs 2017’den bu yana aynı üniversitede Mimarlık Bölüm Başkanlığı ve Temmuz 2021’den itibaren Mimarlık Fakültesi Dekanlık görevini yürütmektedir. Akademik alanda mimari ütopyalar ve distopyalar, yüksek yapılaşma, küreselleşme, kullanıcı katılımı, çevre ve kentli psikolojisi, konut tipolojileri ve loft kavramı konularında çalışmakta ve üç kitabın yazarıdır. Akademik çalışmalarının yanı sıra profesyonel meslek yaşamına Baba Mimarlık’ın kurucu ortağı olarak devam etmektedir.

*****

Read Previous

23 Ağustos 2021 Pazartesi Günün Sergileri

Read Next

SEVGİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: