23 Kasım Murat İrfan Ağcabay Söyleşi

23 Kasım Murat İrfan Ağcabay Söyleşi

Haber : Kemal Gönüleri

Kadıköy / İ S T A N B U L

Murat İrfan Ağcabay “Aklımın Evine Yolculuk”

Bizimle yola çıkmak bilinenin aksine bir yere varmak sanılsa da yolda olmak, seyahatimiz bize kendinize doğru yapılan yolculuğu öğreten zorlu bir buluşmadır.
Eğer gideceğiniz yerde kendinizle tanışmaya hazırsanız, bu bulanık felsefe gibi algılanan ıssızlığınız, yalnızlığınız, kalabalıklığınızı, zenginliğinizi ve fakirliğinizin en manzaralı ve görkemli
yolundasınız demektir. Kavşaklar, uçurumlar, dereler ve tepelerle dolu bu yolculukta ayağınıza taş değmesin. Soruyoruz size varmak için en fazla kaç saat, kaç gün, kaç ay, yolda oldunuz?

BMKM-Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi-Saat:19.30-21.00

Adres:Caferağa Mahallesi Moda Caddesi Nailbey Sokak, Kadıköy

Murat İrfan Ağcabay Kimdir?

1969 yılında Adana’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık bölümünü bitirdi. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Heykel Anasanat dalı bölümünde yüksek Lisans yaptı. Öte yandan Çukurova Üniversitesi, Arkeometri Anabilim dalında, “Eşyanın Felsefesi”, Malzemenin Evrimi konulu, insan ve arketipleri konusu olan dersi yüksek lisans öğrencilerine verdi. Araştırmacı Gazeteciliğe 1989’dan itibaren alaylı profesyonel olarak başladı. Birçok dergi ve gazetenin yanısıra yerel ve ulusal gazete dergi radyo ve tv’lerde çalıştı.1994 den bu yana doğa aktiviteleriyle ilgileniyor. 2008 den bu yana Büyük Macera adıyla anılan 4×4 lerle Çoğulcu katılımın gözetildiği uzun yol ve konvoy sosyolojisi üzerine çalışıyor. Farklı coğrafya ve kültürlerde insanı kendini tanıması konularını deneysel platformlara taşıyor.

*****

Önceki

23 Kasım Perşembe GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

23 Kasım Perşembe GÜNÜN ETKİNLİĞİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar