13 Şubat 2018 Salı Ender Enön ve 3D

13 Şubat 2018 Salı

Ender Enön 3D Fotograf Sunumu-Söyleşi

Haber : Kemal Gönüleri

Kadıköy / İ S T A N B U L

Fotografmetre’den Fotograf Gösterisi-Söyleşi

Ender Enön – Bilgelik Doğudan Gelir”

BİLGELİK DOĞUDAN GELİR (3D Fotoğraf sunumu)
Bu sunumda Ender Enön , Uzak Doğunun etkileyici yönlerini 3D olarak gösterip, izleyicilere Hindistan ve Myanmar gibi zor ülkelere gezi yaptırarak, daha gitmeden oralarda olmak duygusunu yaşatacaktır.

3D nedir ? 3D fotograf nasıl çekilir ? Ne zaman ortaya çıktı? Neden gözlük gerekiyor? Neden bu kadar çok çeşitli gözlük var? 3D TVler nasıl çalışır ve neden artık üretilmiyor? Ya 3D sinema ? 3D de kulanılan teknikler nelerdir? Makineler özel midir? Ben çekebilir miyim? …vs ve daha bir çok soruya cevap ..

Veee en önemlisi uzak doğunun iki gizemli ülkesi MYANMAR ve Hindistan ‘ı 3 boyutlu olarak gezmek…3D TV ile..

3D izlemek değil orada olmaktır !

BMKM-Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi-Saat:19.30

Adres: Caferağa Mahallesi Moda Caddesi Nailbey Sokak,Kadıköy

ENDER ENÖN Kimdir?

Esas mesleği makine mühendisliği olan Ender Enön lise çağlarında başlayan ve fotoğrafçılığın tarihi kadar eski bir teknik olan 3D veya 3 boyutlu fotoğrafçılık merakını o zamanın imkanlarına göre kendi geliştirdiği cihazlarla gerçekleştirmiş ve piyasanın bu tekniğe iyice kapalı olması dolayısiyle yıllarca ara verdikten sonra dijital dünyanın imkanlarıyla yeniden başlama heyecanı duymuştur .

Yine kendi geliştirdiği çekim sistemleriyle ilk sergisini 2007 yılında Istanbul Fransız Kültür Merkezinde açarak o tarihten itibaren 30 dan fazla etkinlikle bu yolda devam etmiştir.

Amacı, artık TV lerle evlerimize kadar giren bu az bilinen tekniği tanıtmak, paylaşmak ve ileride gerekebilecek 3D foto çekimlerini şimdiden arşive koymaları için meraklılara ve herkese fırsat yaratmaktır.

*****

Önceki

13 Şubat 2018 Salı Günün Sergileri

Sonraki

Sevgililer Günü’ne özel bir Sergi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar