Sait Halim Paşa’da önemli bir Defile

Sait Halim Paşa’da önemli bir Defile

Haber : Kemal Gönüleri

  • Türkiye Beyazay Derneği”nin “ANNEMLE Engelleri Aştım Defilesi” 08 Mayıs Pazartesi Saat 19.00’da Yeniköy Sait Halim Paşa Yalısı’nda yapılacak.
  • Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen Aşmak İçin Hareket sosyal sorumluluk çalışması kapsamında “Annem İle Engelleri Aştım” projesine ünlü modacı Muammer Ketenci “Rima 2017 yaz koleksiyonu” ile destek verecek.
  • Deneyimli manken İpek Tanrıyar da başmanken olarak defilede yer alacak.

Türkiye Beyazay Derneği‘nin, TC. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürüttüğü Aşmak İçin Hareket sosyal sorumluluk çalışmasında engelli ve engelsiz bireyler birlikte spor yapıp zaman geçirmeleri sağlanmaktadır. Projenin ana hedefi engellilik ile ilgili toplumsal farkındalığı artırmak; engelli ve engelsiz arkadaşlık ortamını desteklemektir. Proje kapsamında minik engelliler de unutulmayarak “ANNEM İLE ENGELLERİ AŞTIM” çalışması ile minik yüreklerin hayata hazırlanması hedeflenmektedir.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Koordinasyon Kurulu Genel Sekreteri Nejla SÜMER, “Çocuklarımızın hayata hazırlanmasında annelerimizin emeği ve desteği çok büyüktür. Engellerin aşılmasında en büyük destek madalyası annelerimizindir. Geleneksel hale getirdiğimiz “ANNEM İLE ENGELLERİ AŞTIM” projemize her yıl bir modacımız ya da sanatçımız destek vermektedir. Hazırlamış olduğu eserini engelli çocuklar ve anneleri yararına sergilemektedir. Elde edilen gelir, Türkiye Beyazay Derneği Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘ndeki çocuklarımızın eğitime harcanmaktadır. Bu yıl da annelerimiz ve çocuklarımıza destek ünlü modacı Muammer Ketenci‘den geldi” dedi.

 

Öte yandan , Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen Aşmak İçin Hareket sosyal sorumluluk çalışması kapsamında “Annem İle Engelleri Aştım” projesine ünlü modacı Muammer Ketenci “Rima 2017 yaz koleksiyonu” ile destek verecek. Deneyimli manken da başmanken olarak defilede yer alacak.

*****

Read Previous

İDSO, Bugün Nesrin Gönüldağ’a Eşlik Edecek.

Read Next

6 Mayıs Faziylet Sönmez İmza Günü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: