Selim Turan’ın Hayatı ve Sanatı Üzerine Konferans

Selim Turan’ın Hayatı

ve Sanatı Üzerine Konferans

Haber : Kemal Gönüleri

Emirgan / İ S T A N B U L

Selim Turan’ın Hayatı ve Sanatı Üzerine

Konuşmacılar:

Dr. Necmi Sönmez, Prof. Dr. Jale Erzen , Veysel Uğurlu

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde ziyarete açılacak “Selim Turan. Tez-Antitez-Sentez” sergisinin ilk gününde sanatseverler, gölgede kalmayı tercih etmiş, sanatı hakkında çok konuşmamış, açıklama yapmamış bir sanatçı olan Selim Turan’ı serginin küratörü Dr. Necmi Sönmez, Prof. Dr. Jale Erzen ve Veysel Uğurlu’dan dinleyecekler.
30 Mayıs 2017 Salı günü saat 18.00’de gerçekleşecek etkinlikte; SSM’deki serginin küratörü, Selim Turan hakkında detaylı bir araştırma yaparak “Tez-Antitez-Sentez” isimli kitabı hazırlayan, sanat tarihçi Dr. Necmi Sönmez, sanatçı hakkında yazılan ilk monografik çalışma olan kitabın yayıncısı olmakla beraber sanatçının ailesini de yakından tanıyan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdür Yardımcısı Veysel Uğurlu, sanatçının 2001’de Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen retrospektif sergisinin kataloğuna katkıda bulunan Prof. Dr. Jale Erzen yer alacak.

Sakıp Sabancı Müzesi-Saat:18.00-19.00

Adres:Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan

Etkinliğe katılım müze girişiyle beraber ücretsizdir.

*****

Önceki

29 Mayıs Pazartesi İstanbul&Ramazan

Sonraki

30 Mayıs Salı GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar