Altan Akpınar’dan 7’nci Konferans

Altan Akpınar’dan 7’nci Konferans

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • Av.Altan Akpınar’ın , Antik Medeniyetleri anlattığı 7.Konferansını, çok sayıda davetli ilgi ile izledi.
  • Urfa Göbekli Tepe Höyüğü , Atlantis ve Mu Kıtası , Eski Sümer Medeniyeti, Eski Mısır Medeniyeti, Maya ve İnka Medeniyetleri konferansın konusu idi.

Araştırmacı yazar Av.Altan Akpınar 7.Konferansını 14 Mart 2017 tarihi’nde Teşvikiye Akyol Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Akıcı üslubu ile dinleyicileri tarihsel bir yolculuğa çıkaran Altan Akpınar, konferansının 1.bölümünde Urfa Göbekli Tepe Höyüğü’nden bahsetti. Bu höyüğün yaşı M.Ö. 9600 yılına tarihlenerek bilinen en eski tapınak olduğu bilimsel verilerle açıklanmış olduğunu belirtti.

Daha sonra Atlantis ve Mu Kıtasının kısaca özellikleri ve diğer medeniyetlere etkilerini anlattıktan sonra ; yeryüzünde meydana gelen iki büyük felaket neticesi ile dünya sahnesinden silinmelerini bilimsel olarak izah edildi. Atlantis Uygarlığı’ndan kurtulanların Eski Mısır ve tapınak yazıtlarında yer alan hikayelerini ve Grek filozofu Plato’nun Timaeus ve Critias adlı eserinde bu konu hakkındaki anlatımları izleyicilerle paylaşıldı.

Konferansın 2.bölümünde ; Eski Sümer Medeniyeti, Eski Mısır Medeniyeti, Maya ve İnka Medeniyetleri’ndeki uçan araçlar, kanatlı tanrı figürleri ve o döneme ait yapıların yüksek megalitik teknoloji ile inşa edilmeleri ve sonuç olarak bunları Eski Astronot Teorisi ile izah eden görüşlerin tümü karşılaştırılarak anlatıldı. Ayrıca Tevrat ve İncil’deki “yaradılış hikayeleri” , ’’tufan hikayesi’’ ve dünya dışı varlıkların insan medeniyetine müdahaleleri Eski Sümer ve Eski Mısır yazıtları ile karşılaştırılarak anlatıldı.

Araştırmacı yazar Av.Altan Akpınar , görsellerle desteklediği 7.Konferansını başta değerli eşi Av.Sibel Akpınar , annesi Nazan Akpınar , Galeri Sahibi Ayla Akyol olmak üzere çok sayıda davetlilerin arasında Fehmi Bildik , Perihan Bildik , Nihal Güres , Günseli Yetkin , Feyza Zeybek , Hülya Ataözden , Birim Bozok , Zerrin Çiğdem Aner , Burcu Erim , Sibel Can , Verjin Şabcı , Necla Tankut , Haydar Cankutan , Ayşe Cankutan , Yasemin Toydemir Balkan , Ayça Güzel , Nilüfer Çile , İsmail Erce gibi Sanat Dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra İstanbul Sanat Magazin İmtiyaz Sahibi Kemal Gönüleri , nisantasihaber.com imtiyaz sahibi Çelik Çelikyaman da hazır bulundular , konferansı ilgi ile izleyip , merak ettikleri konularda sorular sorup cevaplarını aldılar.

*****

Önceki

Kemençenin Senyörü İçin İmza Günü

Sonraki

Aziz Şehitlerimizi Konserle Anıyoruz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar